Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepääl algasid täna tihedas lumesajus ja korralike külmakraadidega pidulikult taliolümpiamängud erivajadustega inimestele ehk nn eriolümpia mängud, kus osalevad 11 riigi esindused.

Otepääl toimuvad kahe päeva jooksul eriolümpia murdmaasuusatamise võitlused. Otepää suusaradadele kogunesid 129 eriolümpia sportlast 11 riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Taanist, Sloveeniast, Šveitsist, Itaaliast ja Ukrainast. Eriolümpia egiidi all võistlevad intellektipuudega sportlased.

Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga alustati täna kell 10.40 eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile. Eriolümpia tõrvikujooks koostöös jõustruktuuridega on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial võistluste tuli.

Eriolümpialasi tervitasid Otepää vallavanem Kaido Tamberg, Lõuna prefekt Vallo Koppel ja Eesti Eriolümpia esindaja Urmas Paju.

Eestist osaleb võistlustel kokku 24 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust. Sportlased võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km või 3 km rajal. Esimesel päeval toimuvad kell 12.00-15.00 eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse (divisjonidesse). Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele. Kui võistlused Otepääl lõppenud, jätkuvad organiseeritud tegevused Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses. Mõlemal päeval saavad sportlased osaleda ülemaailmses „terve sportlase“ programmis Fun Fitness, mis on Eestis tutvustamisel esmakordselt.

Teise päeva finaalvõistlused algavad Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine ja lõputseremoonia algab Otepää vallamajas kell 14-16. Projekti rahastavad Euroopa Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Eesti Eriolümpiale on see 28 tegevusaasta jooksul esimene kord, kui korraldatakse nii suurejoonelised rahvusvahelised võistlused nii paljude Euroopa riikide osavõtul, kommenteeris toimuvat suurvõistluste peakorraldaja EO Eesti Ühenduse spordidirektor Siret Kruk.

Lisaks võistlustele toimub paralleelselt ka rahvusvaheline eriolümpia suusatamise seminar, kus õpetatakse sarnaseid võistlusi korraldama ja läbi viima. Teadmisi tulevad koguma 12 riigi esindajad.

Videot tänasest tõrvikujooksust ja olümpia avatseremooniast vaata allpool!

Viimased uudised