Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

otepää keskväljak

Praegu üsna lage Otepää keskväljak võib juba järgmisel aastal tundmatuseni muutuda, kui saab teoks vallavalitsuse plaan linnakeskus ümber kujundada.

„Mis seal täpselt olema saab, seda hetkel veel täpselt ütelda ei oska,” rääkis Otepää vallavanem Kalev Laul Lõunaeestlasele. „Käimas on konkurss, mille jooksul kolm arhitektuuribürood pakuvad välja oma lahendused, mida siin teha võiks.”

Väljaku uuendamisega soovitakse see muuta ligitõmbavaks linnakeskuseks ning teisalt innustada ettevõtjaid väljaku-äärsetesse hoonetesse investeerima.

„Eesmärk on muuta see väljak siin atraktiivsemaks, et väljakute ääres olevad ettevõtted leiaks motivatsiooni oma ettevõtmist laiendada, et need tühjalt seisvad hooned leiaks rakendust,” kinnitas Laul.

Võimalik, et keskväljak saab ümberkorralduste tulemusel ka skulptuuri – veel ühe sümboli, mille järgi Otepääd tulevikus tuntaks.

„Lähteülesandes andsime küll sellise suuna, et tahaksime näha midagi, mis oleks iseloomulik Otepääle, mis oleks atraktiivne ja mida tuldaks vaatama. Kuidas ja mis moodi see arhitektidel õnnestub, eks me seda varsti näeme,” kinnitas vallavanem.

Arhitektuurikonkursi tulemused selguvad 1. aprilliks. Kas keskväljaku uuendamist piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest toetatakse, selgub tuleval aastal.

Vaata videolugu Otepäält.

Arved Breidaks

Viimased uudised