Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ootamatult naasnud talv põhjustas Võru- ja Põlvamaal esmaspäeva hommikul mitu liiklusõnnetust, millest inimesed pääsesid tervena.

Võru linnas teatati politseile autode kokkupõrkest kell 7.37, kui Jüri tänaval libises sõiduauto Toyota külje pealt sisse Opelile.

Sõiduautos Toyota viibis lisaks juhile ka väike laps, ent keegi õnnetuses õnneks viga ei saanud, teatas Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Lõunaeestlasele. Juhid said omavahel süü osas kokkuleppele ning pöörduvad edasi kindlustusse.

Mõni minut enne kella 8 sai häirekeskus teate, et Võru-Põlva maantee 19. kilomeetril Meemaste külas on sõiduauto Audi teelt välja kraavi sõitnud. Õnnetuse tagajärjel oli auto paiskunud katusele.

Õnneks inimesed viga ei saanud, küll sai kahjustada auto, mis päästjate abiga uuesti tagasi teele tõmmati. Sõidukijuhi selgitusel kaotas ta libedal teel masina üle kontrolli ning sellest johtuvalt päädis sõit kraavisõiduga.

Kella 8.25 paiku laekus järgmine teade avariist Võru vallas Kose alevikus, kus libedal teel sõitis Jeep teelt välja. Masina roolis olnud naine kurtis peavalu ning meedikud viisid ta haiglasse tervisekontrolli, ent vigastusi naisel siiski ei tuvastatud.

Suverehvidega tuleb olla kannatlik

„Kuigi kalender seinal näitab kevadet, mängib ilmataat veel omajagu vingerpussi ning seetõttu tuleb kõigil liiklejatel jätkuvalt valmis olla ja arvestada ootamatult muutuvate liiklusoludega,” lausus Soekarusk.

„Kui eile paistis päike, siis täna hommikul kattis maad juba kohev lumevaip. Sestap on oluline, et kõik juba suverehvidel ringi rallivad juhid varuksid tänastes liiklusoludes aega ja kannatust sihtkohta jõudmiseks. Pigemini sõitke tasa ja targu ning ärge võtke libedal teel hulljulgelt liigseid riske,” soovitas Soekarusk.

Kellel on aga auto all veel talverehvid, need võiksid rehvivahetusega viivitada ning päris kevade saabumine ära oodata. „Säilitage liiklemisel valvsus ja tähelepanelikkus ning ohutu ja turvalise teekonna tagamiseks mõelgem autoroolis olles mõned sammud juba ettegi,” soovitas Soekarusk.

ARVED BREIDAKS

FOTO: LÕUNAEESTLANE/ARHIIV

Viimased uudised