Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää malevlased. Foto: Otepää vallavalitsus

Haridus- ja Noorteamet kuulutas välja taotlusvooru „Noortemalev 2024”, mille eesmärk on toetada kohalikke omavalitsusi, noorsootöö teenuseid pakkuvaid mittetulundusühendusi, sihtasutusi ja ettevõtteid üle Eesti, kes soovivad korraldada noortele malevaid.  

„Suvine malevakogemus aitab tõsta töökogemuseta või vähese töökogemusega noorte konkurentsivõimet tööturul. Malevas osalemine suurendab noorte teadlikkust töömaailmast, tuleviku tööturuoskustest ja karjääriplaneerimisest. Samuti arendab malevas töölepingu alusel saadud turvaline töökogemus ühildatult mitteformaalse õppega noorte üldpädevusi,” kirjeldas malevast osa võtmise kasutegureid Haridus- ja Noorteameti toetusmeetmete valdkonna peaekspert Kaisa Potter. Ta lisas, et noortemalevates, mille korraldajaid toetatakse riigieelarvest, osaleb igal aastal ligi 5000 noort, kel on võimalus lühiajaliselt töötada. 

Noortemalevad on suunatud 7-26aastastele noortele ning maleva pikkus võib olla 5–21 päeva. Taotlusvoor on avatud kõikidele malevakorraldajatele, toetamaks nii ööbimisega kui ka ööbimiseta malevate läbiviimist. 

Taotlusi saab esitada taotluste menetlemise infosüsteemis aadressil toetused.kul.ee kuni 24. aprillini kell 23.59. Lisaks toimub huvilistele 9. aprillil kell 11 veebis taotlusvooru infotund, kuhu saab registreeruda SIIN (veebilink saadetakse registreerunud osalejatele). 

Noortemalevate korraldamist toetatakse riigieelarvest 440 000 euroga ning taotlusvooru viib läbi Haridus- ja Noorteamet. Taotlusvooru kohta saab täpsemalt lugeda Haridus- ja Noorteameti kodulehelt https://harno.ee/noortemalev 

Lisainfo: 
Malevanoorte bruto töötasu 2023. aasta malevasuve jooksul oli kokku 886 687,93 eurot. 
Iga-aastaselt tegutseb Eestis ligi 70 malevakorraldajat, kelle poolt pakutavate võimaluste arv sõltub ennekõike tööandjate võimekusest. 

Viimased uudised