Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võitja Tartu ringkond. Foto: Naiskodukaitse
Laupäeval, 20. aprillil toimus Hiiumaal Kapasto lasketiirus Naiskodukaitse üle-eestiline võistlus lahingrelvadest. Kokku oli tulejoonel 11 Naiskodukaitse ringkonda. 
Võisteldi automaatrelvaga AK4 ja püstoliga Glock P80. Automaatrelvaga lasti 3×10 (lamades, püsti ja põlvelt) ning lisaks võistkondlikule arvestusele võisteldi ka individuaalselt. Püstoli harjutuses toimus ainult võistkondlik arvestus. Lisaks olid korraldajad välja mõelnud kaks meelelahutuslikumat lisaülesannet, millest ühes võeti mõõtu meditsiiniteadmistes ja teises lasti sileraudse jahipüssiga puruks taldrikuid (millest osa kahjuks või õnneks jäid terveks). Jahipüssist laskmine oli paljudele naistele esmakordne kogemus.
Üldkokkuvõttes tuli võitjaks Tartu ringkond 1202 silmaga (harjutus 1 ja 2), nii et rändkarikas, mille nad hommikul lauale tõid, rändas Tartusse tagasi. Tartu ringkonna koosseisus olid: Liis Kruuse, Silja Möllits, Miina Voltri, Linda Pärn.
Teiseks tuli Alutaguse võistkond 1183 silmaga (koosseisus Jekaterina Tihhomirova, Kristina Polunina, Natalja Skvortsova, Katrin Smirnova) ja kolmandaks Tallinna ringkond 1086 silmaga (koosseisus Anu Asu, Külli Davel, Sirle Baldesport-Märss, Berit Cavegn).
Harjutuses 1 ehk automaatrelvast AK4 laskmises oli parim Tartu võistkond (1054 silma), teine Alutaguse (1030 silma) ja kolmas Tallinn (951 silma). Harjutuses 2 ehk püstoli Glock P80 laskmises oli parim Alutaguse (153 silma), teine Tartu (148 silma) ja kolmas Tallinn (135 silma).
Individuaalarvestuses oli esikuuik järgmine:
1. Silja Möllits, Tartu (269 silma)
2. Natalja Skvortsova, Alutaguse (268 silma)
3. Karme Hain, Võrumaa (267 silma)
4. Jekaterina Tihhomirova, Alutaguse (265 silma)
5. Linda Pärn, Tartu (264 silma)
6. Miina Voltri, Tartu (261 silma)
Märkimisväärne on, et 44-st võistlejast lausa 29 täitsid mõne laskur- või kütiklassi normi. Kokku täitsid naised neli Laskur II, neli Laskur I, kaheksa Esilaskuri, viis Küti II ja kaheksa Küti I klassi normi.
Naiskodukaitse karikavõistlusel lahingrelvadest laskmises võisteldi endise Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegi poolt 2020. aastal annetatud rändkarika nimel. Karikavõistlus toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Lääne ringkond koostöös Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna meestega.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Igal liikmel on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Naiskodukaitsjad saavad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes Kaitseliidu poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.

Viimased uudised