Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsusele tehtud järelepärimisest selgub, et linnal on eelmise, 2023. aasta lõpu seisuga tasumata arveid enam kui miljoni euro eest.

Linnavolinik Tarmo Piirmanni (Isamaa) küsimuse peale linna maksmata arvete kohta vastas linnapea Kalvi Kõva (SDE): „Võru linna tähtaja ületanud arvete summa seisuga 31.12.2023 oli 1 029 496 eurot. Andmed on esitatud 19. jaanuari 2024 seisuga ning täpsustuvad nõuete ja kohustuste hindamise käigus.”

See on eriti kummaline olukorras, kus linn pani 2 miljonit panka intressi kandma, millega teenib veel kahjumit, millest Lõunaeestlane hiljuti kirjutas.

Infovoldikutes ja jutu tasemel räägitakse samal ajal korras eelarvest Võrus. Päriselus ei maksta arveid koostööpartneritele. Kuidas peaksid oma kohustused täitma linna partnerid, kuna neil jäävad maksma palgad, maksud ja muud kohustused.

Kuidas linn sellesse olukorda sattus, vajab veel selgitamist: kas on tegu eelmise linnapea ämbri või tänase Rõuge-Kalvi prassimisega, näitab aeg.

Arveid ei suudeta tasuda isegi olukorras, kus riik on andnud sügisel Nursipalu leevenduseks üle 3 miljoni euro.

Võru linnavolikogu liige Tarmo Piirmann (Isamaa) ütles asja kohta: „Minu poole on pöördunud mitmed ettevõtjad ja küsinud selgitust, miks Võru linn ei tasu tähtajaks oma arveid. Linnavolikogu liikmele oli selline linna käitumine üllatav, sest Nursipalu leevenduse miljonitest peaks piisama, et kohustusi täita, isegi kui eelarve on laiaks löödud. Aga suhtumine, et paned vaba raha panka dividende teenima ja arveid ei tasu meenutab 90ndaid aastaid.”

Viimased uudised