Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa riikide plaanid võtta kasutusele nn koroonapassid haiguse läbi põdenud inimeste tuvastamiseks ei pruugi anda mingit efekti, sest haigusest enim räsitud Itaalias on uuringute järgi vaid 10 protsendil inimestest antikehad.

Itaalia tsiviilkaitse agentuuri juht Silvio Brusaferro ütles, et 10 protsenti on väga kaugel eesmärgist, mis tähendab, et antikehade peale ei saa loota, vahendab Daily Mail.

See aga ei takista Itaalia piirkondadel tegutsemast ning inimesi testimast. Näiteks Lombardias on kavas hakata inimesi testima ja väljastama „litsentse” inimestele, kel on tuvastatud immuunsus. Lombardia on Itaalias omakorda kõige enam nakatunud piirkond. Kõigepealt hakatakse antikehade suhtes testima meedikuid, aga edasi tehakse seda kõigile elanikele.

Itaalias suri viimase ööpäevaga koroonaviiruse tagajärjel 575 inimest ning kokku on surmade arv 22 745, jäädes maailma maha vaid USA-st. Samas on Itaalias uute nakatumiste hulk hakanud vähenema ja intensiivravi patsientide hulk on püsinud alla 3000.

Itaalia on olnud karantiinis kauem kui teised riigid – seal kuulutati eriolukord välja 9. märtsil. Itaalia ametnikud on rääkinud „faasist 2”, mis tähendab, et Itaalia õpib „elama koos viirusega”, kuni viiruse vastu on olemas vaktsiin. Nüüd plaanitakse Itaalias võtta kasutusele mobiiliäpp, millega saaks kontrollida viiruse levikut.

Viimased uudised