Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sügisel avastab nii mõnigi, et põsele, laubale või kaelale on tekkinud selgelt eristuv tumedam laik, mida kutsutakse melasmaks ehk pigmendilaiguks. Kuidas sellest muretult vabaneda? Nõu annab Iluteek.ee iluekspert Riin Liplik.

Nahale tekkinud pigmendi­laigud ei ole ohtlikud ja mõjutavad pigem inimese enesehinnangut – pruunika ninaalusega ei ole ju ühelgi naisel meeldiv ringi käia. Pigmendilaikude tekke põhjuseks on eelkõige päevitamine ja ultraviolettkiirgus. Nende teket võivad soodustada lisaks tugevale päikesekiirgusele ka naissuguhormoonide taseme kõikumine, mõningate vitamiinide ja mineraalainete puudus, põletikulised protsessid, mõned ravimid, aga ka haigused.

Kõige parem kaitse pigmendilaikude vastu on intensiivse päikese eest hoidumine ning aastaringselt, eriti aga kevadest sügiseni kõrge faktoriga päikesekaitsevahendite kasutamine. Isegi kui laigud on juba tekkinud, aitab korralik päikesekaitse hoida laigu tumenemise eest.

Pleegitamine võtab aega

Üldjuhul pigmendilaigud ise ära ei kao. Selleks, et nendest vabaneda, on vaja omajagu vaeva näha. Sügisel, kui eredat päikest enam ei kohta, saab hakata tegelema pigmendilaikude pleegitamisega. Viimastel aastatel on loodud päris tõhusaid vahendeid, mis aitavad pigmendilaike vähendada mugavalt kodus, mõjutades samaaegselt ka naha melaniini tootmist.

Tooteid valides võiks eelistada sama sarja tooteid, mis teineteist täiendavad. Kindlasti peaks valima pleegitavate omadustega vahendid. Neid on erinevatel sarjadel mitmeid alates näoveest kuni kreemide, seerumite ja eriti intensiivsete kontsentraatideni.

Sesderma Sensyses valgendav näovesi on näiteks tõeline revolutsioon kosmeetikatööstuses – pigmentlaike valgendav, jumet ühtlustav ja nahka elustav puhastustoode on uudse nanotehnoloogilise koostisega, mis tähendab, et toote imenduvus on väga efektiivne ning nanotehnoloogiliste lipiidide abil transporditakse toote aktiivained täpselt sinna, kus nad peavad mõju avaldama. Palju on kiidetud ka Sesderma Kojicol nahka valgendavat kreemi, mis reguleerib pigmentaine ühtlast jaotumist nahas.

Obagi kooriv päevakreem aitab muuta pigmendilaigud nahal heledamaks ja jume säravamaks. Lisaks kõigele see ka niisutab nahka. Samamoodi toimivad ka Obagi happekoorijad – need stimuleerivad uute naharakkude teket ja aitavad kaasa pigmendilaikude heledamaks muutumisele. Ööseks sobib pigmendilaikudele kanda aga Obagi pleegitava öökreemi, mis regulaarse kasutamise korral parandab järkjärgult pigmendilaikudega naha väljanägemist.

Väga tõhusaks peetakse ka Isispharma Unitone seerumit pigmendilaikudele, mis valgendab laike mõne nädalaga ning ennetab ka uute teket. Toode sisaldab sidrunhapet, mis koorib nahka, ning C-vitamiini, mis parandab jumet.

Korea kosmeetikasarja It’s Skin toodete hulgast mõjuvad nahatooni ühtlustavalt It’s Skin Laagritsaekstrakti seerum ja It’s Skin nahka helestav seerum.

Pleegitamine ja ennetamine käsikäes

Ka Itaalia kosmeetikasarja BioNike loojad on pigmendilaikudega võitlemiseks omad tooted välja töötanud. BioNike Defence B-Lucent Drop On toote koostisosad aitavad saavutada kahekordset toimet: stimuleerida rakkude uuenemist ja samal ajal vähendada pigmendilaikude nähtavust. Mugav tilguti võimaldab doseerida toodet täpselt üksikute laikude peale. Suuremate pigmendilaikude korral aitab aga BioNike Defence B-Lucent öine kontsentraat, mis aitab ühtlustada nahatooni ja vähendada pigmendilaike.

Üks kõige uuemaid pigmendilaikudega nahale mõeldud vahendeid Apotheka Iluteegis on aga Babe Iqualogy nahatooni ühtlustav sari, milles sisalduv intensiivne depigmentatsioonikontsentraat on kiire imendumisega ning mis aitab eemaldada pigmendilaike, ühtlustada naha tooni ning ühtlasi ära hoida uute pigmendilaikude teket.

Pigmendilaikudega võitlemisel on kindlasti oluline vältida päevitamist ja kasutada kõrge päikesekaitsefaktoriga (50+) kreemi. Neil, kel soodumus pigmendilaikude tekkeks, on soovitatav kasutada ka sügistalvel SPF 30+ päevakreemi. Päevakreemi valides tasub samuti pigmendilaike silmas pidada – BioNike Defence B-Lucent pigmendilaikudele mõeldud kreemil ning Isispharma Neotone Radiance näokreemil on tugev UV-kaitse, ühtlasi aitavad mõlemad nahka kaitsta uute pigmendilaikude tekkimise eest ning vähendada ka juba tekkinud laikude süvenemist.

Pigmendilaikude varjamiseks, kuni neist pole veel lahti saadud, tasub aga leida enda nahale sobiv tooniv kreem või jumestuskreem.

FOTO: PIXABAY

Viimased uudised