Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Dr. Sergey Saadi. Foto: minudoc.ee

Tulenevalt viimastel nädalatel väga suurt diskussiooni tekitanud murest EMO ja perearstide ülekoormatuse osas, pakub arstide videokonsultatsiooni platvorm minudoc.ee ühe leevendusena perearsti konsultatsiooni sama hinnaga nagu EMO visiit – 5 eurot.

Arstiaja saab samaks päevaks ja võrreldes traditsioonilise perearstiteenusega, on minudoc.ee platvormil arstid kättesaadavad ka õhtuti ja nädalavahetuseti. Erisus näiteks telefoninõustamisest on see, et patsiendi nõusolekul pääsevad videokonsultatsiooni osutavad arstid ligi ka patsiendi digiloole, et seeläbi teha soovituste ja raviskeemi osas informeeritud otsus.

Eelmisel nädalal välja tulnud Riigikontrolli audit seoses EMO teenusega tõi selgelt esile, et  keskmiselt enam kui 50 protsendil protsendil juhtudest oleks inimene EMO-sse pöördumise asemel pidanud minema pere- või eriarsti vastuvõtule. Audit tõi esile, et EMO-sse pöördutakse näiteks külmetushaiguste, nahalöövete, retsepti pikendamise, luksumise ja muude pisemate muredega, mille osas ei ole EMOsse pöördumine põhjendatud. Üks probleemi allikatest seisneb selles, et tihtipeale ei pääse patsiendid kiiresti oma perearsti vastuvõtule või puudub neil perearst sootuks.

„Täna peab seaduse järgi inimene saama perearsti juurde aja hiljemalt kolme päeva pärast, kuid on loomulik, et inimene soovib abi saada kohe, kui mure tekib. Seetõttu ei saa heita inimestele ette seda, et nad otsivad abi. Pigem on oluline see, et peremeditsiin oleks paremini kättesaadav,” lausus perearst Sergey Saadi, kes ise on alates oktoobrist pakkunud perearsti konsultatsioone läbi minudoc.ee videoteenuse platvormi.

Peamiselt pöörduvad inimesed minudoc.ee perearstide poole sarnaste muredega nagu täna EMOsse. Esirinnas on külmetushaigustest tulenevad vaevused nagu nohu, köha, kurguvalu. Samuti otsitakse abi nahalöövetega seotud küsimustes, uuringute vastuste selgituste ning ravimite pikendamiseks ja raviskeemi korrigeerimise küsimustes. „Kõik need mured on sellised, mida saab videokonsultatsiooni teel kenasti lahendada. Tulenevalt sügisesest viirushaiguste hooaja algusest, on väga suur hulk muresid just seoses erinevatest külmetushaigustest tingitud vaevustega, millele patsient soovib lahenduse leida kohe. Videokonsultatsiooni käigus saabki arst või pereõde määrata ravi. Suureks plussiks on ka see, et minudoc.ee konsultatsioonid on isikustatud, mis tähendab seda, et arst saab vaadata patsiendi eelnevat haiguslugu ning erinevalt perearsti nõuandetelefonist on nõustamine personaalne ja konkreetsest patsiendist lähtuv,” rääkis Saadi ja lisas, et videokonsultatsioon on teenus, mida võib võrrelda perearstile helistamisega, kuid video teel lisandub ka silmast silma kontakti võimalus.

„Tänane kogemus näitab, et videokonsultatsiooni teel saavad abi enamus meie poole pöördujaid. Kui mure on tõsisem ja vajab EMO sekkumist või näost näkku perearsti konsultatsiooni, siis annamegi vastavad soovitused patsiendile. Samas saab praeguse kogemuse pealt öelda, et suurem osa juhtumitest saavad lahenduse videokonsultatsiooni teel ning edasisuunamist ei vaja,” sõnas Saadi.

Terve novembrikuu pakub minudoc.ee perearstide ja pereõdede konsultatsioone 5-eurose visiiditasuga, täpselt sama on tasu külastades EMO-t.

Minudoc.ee on arstide videokonsultatsioone pakkuv platvorm. Tegemist on meditsiinivaldkonna uuendusliku kaugteenusega, mis võimaldab patsiendil distantsilt saada kvalifitseeritud arstilt isikustatud nõu.

Kommentaarid

Viimased uudised