Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Mereväe miinijahtija Ugandi osaleb 5-13. märtsini õppusel Nordic Response Norra vetes NATO miinitõrjegrupi koosseisus.

Ugandi ülesandeks on koos teiste miinitõrjelaevadega puhastada mereala lõhkekehadest, ning juhtida läbi äsja puhastatud ala maabumisüksused. „Osana NATO miinitõrjegrupist on meie eesmärk läbi viia erinevaid miinitõrjeoperatsioone ning tagada maabumisüksuste ohutus toetades sellega liitlasvägede liikumist merelt maale,” ütles EML Ugandi komandör kaptenmajor Janno Lauri.

Samaaegselt Norra, Rootsi ja Soome põhjaosas korraldataval õppusel osaleb kokku 20 000 kaitseväelast 13 riigist. Õppuse tegevused toimuvad nii maal, merel kui ka õhus. Mereoperatsioonidel on oluline roll – õppusel osaleb üle 50 aluse  – lisaks miiitõrjegrupile fregatid, korvetid, allveelaevad ning erinevad dessantalused.

Õppusel osaleb üle 100 lennuvahendi – hävitajad, transpordi- ja vaatluslennukid, transpordihelikopterid CH43 Super Stallion, helikopterid Merlin ja Cobra ning mitmeotstarbeline lennuk Osprey. Maaväe üksuste koosseisus osaleb üle 10 000 kaitseväelase koos tankide, soomukite ja suurtükiväe relvasüsteemidega.

Nordic Response kuulub õppuste seeriasse Steadfast Defender, kus osaleb kokku üle 90 000 kaitseväelase ning mille käigus harjutab NATO vägede siirmist võimalikesse konfliktipiirkondadesse ning nende piirkondade kaitsmist. Eestis toimuvatest õppustest kuuluvad Steadfast Defenderi raamistikku maikuus korraldatavad Kevadtorm ja Swift Response.

Viimased uudised