Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Miinuskraadid, temperatuuride kõikumine ja kuiva õhuga ruumid – need kõik jätavad oma jälje huultele. Tulemuseks on lõhenenud huuled, mis tekitavad ebameeldivusi ja ei kaunista kedagi. Apotheka apteeker Kerli Valge annab nõu, kuidas kaitsta talvel oma huuli.

Huulte seisukorrast võib nii mõndagi välja lugeda organismi üldise tervisliku seisundi kohta. Kui organismil on vitamiini- ja mineraalainete puudus, on võimalik seda huultelt välja lugeda. Seetõttu on oluline toituda mitmekülgselt ja vaheldusrikkalt, et tagada organismi varustamine vajalike ainetega.

Kui tavamenüü seda ei paku, on vaja ilmselt toidulisandeid manustada. Huultele mõjuvad eriti hästi just A-vitamiinirohked toiduained nagu muna, piim, või. Rohkesti on A-vitamiini ka kalamaksaõlis ja maksas.

Omal kohal on ka erinevad B-rühma vitamiinid, nende ülesannete hulka kuulub nt naha ja limaskestade tervise tagamine. B-vitamiine sisaldavad piimas, kalas, maksas jne. Kui suunurgad kipuvad sellegipoolest lõhenema, on abi Lips salvist lõhenenud suunurkadele, mille aktiivsed koostisained salveiekstrakt, B2-vitamiin ja tsink mõjuvad nahale rahustavalt ja aitavad säilitada naha tervislikku seisundit.

Ära limpsi huuli

Oluline on ka tarbida piisavalt vett ja pidada meeles, et huuli ei tohiks limpsida, sest see pakub vaid hetkelist leevendust. Nii peseme neilt maha loomuliku rasu ja huuled muutuvad veelgi kuivemaks.

Hea oleks talvisel ajal aeg-ajalt oma huuli ka koorida. Selleks võib kasutada ka oma hambaharja. Hambapesu lõpus veega loputatud hambaharjaga kergelt ka huuli harjates eemalduvad neilt surnud naharakud, samuti kiirendab see huultes vereringet.

Kindlasti võiks seejärel kasutada ka huulepalsamit või –kreemi. Selleks sobib väga hästi näiteks Eucerini huulepalsam, Aloe Vera huulepalsam teepuuõli ja lüsiiniga, puhastatud taruvaigu, mesilasvaha ning sheavõi baasil valmistatud Apropos huulepulk, Bioderma Atoderm huulepalsam, Avene Cold Cream huulepalsam, Dr. Hauschka taastav huulepalsam või ka näiteks Eestimaine Sõsar huulemesi, mida on saada nii naturaalse, mündi, melissi kui ka kadaka aroomiga.

Milline huulepalsam valida?

Huulepalsamid pakuvad efektiivset kaitsekihti huultele, mida muidu teeks naha lipiidkiht. Kattes huuled palsamikihiga, lukustab see niiskuse ning kaitseb huuli liialt kuuma või külma õhu eest, mis neid kuivataks ja kahjustaks.

Ent milline huulepalsam valida? Ulatub ju nende valik Iluteegis kümnetesse ja kümnetesse erinevatesse toodetesse. Kindlasti võiks olla öiseks ja päevaseks kasutamiseks erinevad huulepalsamid. Öised võiksid olla rohkem niisutavamad ja ei pea sisaldama UV-kaitset, samuti ei pea une ajaks peale kantavad huulepalsamid huuli toonima. Öiseks kasutamiseks valitud palsamid võiksid sisaldada E-vitamiini või B-vitamiine.

Päeval vajavad aga huuled kaitset päikese kahjuliku mõju eest – seda eriti päikeseliste ilmade korral ning soojamaareisile, aga ka näiteks talvisele suusapuhkusele minnes. Suurt UV-kaitset pakuvad näiteks Sebamed huulepalsam, Blistex huulepalsam Protect Plus ja Lips Sun huulepulk, mille SPF on lausa 30.

Foto: Pixabay

Viimased uudised