Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Selle aasta alguses perearstist ilma jäänud Meremäe elanikud saavad nüüd taas kodukohas perearsti juures käia. Uus arst töötab nimistuta ning jõudis Setomaale läbi Saaremaal asuva ettevõtte, kes vahendab perearstiteenust üle Eesti.

Jaanuaris jäid Meremäe elanikud kodulähedasest perearstiteenusest ilma, kuna lahkuvale arstile ei suudetud leida asendajat, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

Terviseamet jaotas sel põhjusel endise arsti nimistu piirkonna tohtrite vahel laiali, mis mäletavasti tõi palju segadust. Nüüd on aga Meremäe kandi elanikel põhjust rõõmustada, sest endine praksis on saanud uue hingamise ning koha on sisse võtnud uus perearst.

„Ma tegelikult juba tükkaega mõtlesin, et võiks siia tulla. Maainimesed on mulle üsna südamelähedased ja sellepärast tahtsin maakohta,” ütles Meremäe perearst Jana Merisalu. Tema sõnul on esimesed vastuvõtud selgelt näidanud, mis juhtub siis, kui maainimestelt arst ära võetakse.

„Vanad inimsed, kes on päriselt vanad ja haiged, ei ole oma uute asendusarstide juurde saanud ja ausal töeldes on nende tervis päris käest ära läinud, kroonilised haigused on tugevasti süvenenud. Ma proovin neid nüüd kuidagi järjepeale aidata,” rääkis Merisalu.

Vastuvõtud toimuvad kaks korda nädalas nagu perearstikabinetis ikka, ainult selle vahega, et Merisalu ei tööta Meremäel oma nimistuga – ta on ühes pereõega tööl Värska perearstinimistu juures, mida haldab Saaremaal asuv OÜ Terviseagentuur. Teistel päevadel teeb ta üle Eesti tööd asendusarstina.

„Tegelikult mulle selline töö väga meeldib ja sobib, et ei pea ise terve nimistu eest vastutama,” ütles Merisalu.

Kommentaarid

Viimased uudised