Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Riigikogu liige Mart Helme ütles infotunnis peaminister Kaja Kallasele küsimusi esitades, et Marko Mihkelson võis olla pildiskandaali tõttu eriteenistuste poolt ärakasutatav.

Kahtlused on tekkinud seoses sellega, et riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (Reformierakond) kohtus Moskvas Vene riigiduuma väliskomisjoni esimehe Leonid Slutskiga veebruari alguses ehk paar nädalat enne Venemaa agressiooni Ukrainas.

Mart Helme ütles pärast seda, kui peaminister Kaja Kallas oli õigustanud riigikogu infotunnis Marko Mihkelsoni tegevust:

„Te võite ju rääkida mida iganes. Minge lasteaeda ja rääkige seal. Me ei ole lapsed. Ja te ei tea mitte midagi ka eriteenistuste tööst. Aga mina tean, ma olen töötanud nendega koos aastaid ja ma tean nende tüüpväljendit: inimesel tuleb leida nõrk koht ja talle konks sisse lüüa. Ja kui tal on konks sisse löödud, siis ta teeb seda, mida ta tegema peab. Ja antud juhul küsimus Marko Mihkelsonist ja julgeolekust on täpselt see: konks on sisse löödud ja ta teeb seda, mida ta peab. Nüüd, küsimus on selles, kes on selle konksu sisse löönud ja kelle käske ta täidab. Kas ta käib Moskvas aru andmas vahetult enne Krimmi annekteerimist ja vahetult enne täiemahulise Ukraina sõja puhkemist? Või käib ta meie eriteenistuste konksu otsas kusagil midagi tegemas? Aga võib-olla teeb ka mõlemale poolele, ka see ei ole haruldane. Ja selles on kogu küsimus. Selles on kogu küsimus! Kui te seda ei tea, mismoodi manipuleeritakse, šantažeeritakse eriteenistuste poolt inimesi, siis ärge tulge rääkima, et teie usaldate ja teie teate. Teie ei tea mitte midagi sellest, mida teavad eriteenistused inimeste kohta ja mida nad kasutavad inimeste manipuleerimiseks ja ärakasutamiseks.”

Riigikogu liige Martin Helme ütles enne seda Mihkelsoni teemat kommenteerides:

Ma tuleksin selle Marko Mihkelsoni salajase loa juurde. Vaadake, kui te enne rääkisite pikalt-laialt meile sellest, kuidas meil on institutsioonid, mis kontrollivad ja teevad. See ongi meie meelest probleem, et meil on riigi julgeolekuasutused, mis niisugusele inimesele annavad kõige kõrgema riigisaladuse loa – NATO saladuse loa. Tegelikult ju siis meil ei toimi need institutsioonid.

Ma tuletan meelde seda, et Marko Mihkelson käis vahetult enne Ukraina sõda Moskvas väliskomisjoni esimehena, kus ta justkui jutu järgi või lähetuse põhjus oli see, et kohtub seal mingite tudengitega, aga tegelikult olid tal väga kõrgetasemelised kohtumised Vene ametiisikutega. Loomulikult ajas ta seal ka piirilepingujuttu, loovutusliku äraandliku piirilepingu juttu. Ja käis ka Tšetšeenia sõja ajal, kui keegi välismaalastest ei saanud sinna piirkonda. Tema rahulikult sai nii-öelda ajakirjanikuna sinna. Tal on nagu erisuhe venelastega ja see teeb meid kõiki väga murelikuks. Ja kui nüüd avalduvad uued infokillud selle kohta, milline on tema eraeluline taust, siis see teeb meid veel mitu korda murelikumaks. See, et julgeolekuasutused andsid talle selle loa, on osa probleemist, mitte ei räägi meile sellest, et kõik on hästi.

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised