Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Egon Bogdanov

Täna toimus Tõrva Gümnaasiumi staadionil 11. korda Tõrva kergejõustikupäev ja Peeter Kirdi mälestusvõistlus, mille odaviske võistluse võitis Magnus Kirt. Tõrva sõbra tiitli sai aga Gerd Kanter.

Päev algas lastevõistlusega, kus võisteldi kolmevõistluses (60 meetri jooks, pallivise ja kaugushüpe). Sel aastal sündis ka noorte seas 11 aasta osavõturekord, sest mõõtu olid võtmas 155 noort sportlast lähemalt ja kaugemalt.

Peeter Kirdi mälestusvõistlusel võisteldi odaviskes, kuulitõukes ja kettaheites.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ütles, et oma ala tippude head tulemused innustavad ka noori sporti tegema. Ruusmanni sõnul on tal hea meel, et Tõrvast on pärit Eesti odaviske tipud nii meeste kui naiste arvestuses ja nad leidsid mahti kodulinna võistlema tulla. „On tore, et saame Tõrvat kutsuda odaviskepealinnaks,” lausus Ruusmann.

Tõrvast pärit odaviskaja Magnus Kirt, kes viskas ka Tõrva Gümnaasiumi staadioni rekordi ja ühtlasi võitis võistluse, ütles, et tal on hea meel hooaeg lõpetada just kodulinnas. „Oli rõõm jälle tunda kaasaelamistunnet ja toetust, mida tundsin Tõrva elanike poolt ka Berliini EM-il kui rahvas kogunes Tõrva keskväljakule ja mulle kaasa elas,” lausus Magnus Kirt.

Tõrva vallavanem andis kohale tulnud Gerd Kanterile üle ka Tõrva sõbra tiitli, sest Kanter on aastaid käinud Tõrva kergejõustikupäeval võistlemas.

Naiste odaviske võitis tulemusega Lina Muze (59.09), teise koha sai Marcella Liiv (52.19) ja kolmanda koha Mirell Luik (51.79).

Meeste odaviske võitis Magnus Kirt (85.20), teise koha sai Tanel Laanmäe (77.00) ja kolmanda koha Erki Lepik (73.61).

Kettaheite võitis Martin Kupper(59.23), teiseks jäi Kristo Galeta (50.78) ja kolmanda koha sai Fred Vali (45.71)

Kuulitõuke võitis Fred Vali (15.67), teiseks jäi Rait Sinijärv (14.47).

Peeter Kirdi mälestusvõistlusel olid võistlemas kuulitõukes Jander Heil, Rait Raju, Erki Mitman, Ralf Robert Peebo, Rait Sinijärv, Fred Vali ja naiste arvestuses Laura Trašanov ja Kätlin Piirimäe. Kettaheites võistlesid Kevin Genro Paas, Martin Kupper, Mikk Mihkel Arro ja Priidu Niit ning naistest Kätlin Tõllasson, Berit Tugi ja Hanna Maria Kupper. Meeste odaviskes astusid võistlustulle Magnus Kirt, Tanel Laanmäe, Mikk Mihkel Arro, Erki Lepik, Erki MItman ja Ergo Tamm ning naistest Lina Muze (Läti), Marcella Liiv, Gedli Tugi, Mirell Luik, Margit Kalk ja Kadi Kaart.

Peeter Kirt oli Eesti kelgukoondise peatreener.

Viimased uudised