Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Maailma terviseorganisatsiooni WHO eksperdi prognoosi kohaselt nakatub uue koroonaviirusega COVID-19 kokku kaks kolmandikku maailma elanikkonnast ehk 5,2 miljardit inimest. Sureb kümneid miljoneid.

WHO nõunikuna töötav epidemioloog ja biostatistik Ira Longini lähtub praegusest infot, et iga nakatunu nakatab omakorda 2-3 inimest. Nakatunud inimeste leidmist raskendavad testide tegemise aeglus ning mõnel juhul leebed haigusnähud, vahendab Bloomberg.

Ira Longini on spetsialiseerunud nakkushaigustele. Tema senised teadusartiklid on käsitlenud ebolat, gripi levikut ja üleilmseid pandeemiaid.

Londoni Imperial College’i teadlased on arvamusel, et Hiinas tehakse teste vaid neile, kel on väga tõsised haigusnähud. Paljud juhtumid on aga leebed. Teadlaste arvates testitakse 19-st nakatunust vaid ühte inimest. Nende väheste testitute hulgas on tõenäosus surra üks viiest. See tähendab ühtlasi, et nakatunuid ja haiguse levitajaid on palju rohkem kui näitavad Hiina ametlikud andmed.

Imperial College’i teadlased arvutasid välja, et ainuüksi Wuhanis oli mõned päevad tagasi vähemalt 144 000 nakatunut. Imperial College on maailmas tasemelt kümnes ülikool. See number on samas suurusjärgus, milleni jõudis grupp Hiina teadlasi ühes teadusajakirjas Lancet varem avaldatud uurimuses.

Viimased uudised