Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: WHO

USA poliitikud nõuavad Maailma Terviseorganisatsiooni WHO juhi dr Tedros Adhanom Ghebreyesus’e tagasikutsumist, kuna ta lasi end ära petta Hiina esitatud valeandmetega koroonaviiruse kohta.

USA vabariiklaste senaator Martha McSally ütles, et dr Tedros peab tagasi astuma Hiina pettuse varjamise tõttu. Ta ütles, et osalt on Hiina puudulikult esitatud andmetes süüdi WHO peadirektor, vahendab FOX News.

Dr Tedrose tagandamist nõuab ka teine vabariiklaste senaator Ted Cruz. Senaator McSally ütles, et dr Tedros pettis tervet maailma ning isegi kiitis Hiinat „läbipaistvuse” eest, kjuigi oli teada, et Hiina moonutab andmeid. McSally ütles, et ta pole kunagi usaldanud kommuniste ning Hioina valitsuse poolne info varjamine on maailmas kaasa toonud tuhandeid asjatuid surmasid.

Veebruaris, kui Hiina teatas 17 238 nakatumise ja 361 surma kohta ütles dr Tedros, et reisimisele pole vaja mingeid piiranguid seada. Ta märkis, et viiruse leviku peatamiseks pole vaja piirata reisimist ega kaubandust. 20. märtsil kiitis dr Tedros Hiina režiimi, kuna Hiina enam ei teatanud nakatumistest ja see näitab, et viirust on võimalik võita.

Hiina on andmeid viiruse kohta teadaolevalt varjanud ja surmade arv võib olla lausa 40 000. Praegu on Hiina teada andnud vaid 81 000 nakatumise ja 3300 surma kohta. Samas on teada, et ainuüksi Hiina koroonaviiruse epitsentri Wuhani matuseteenistused tellisid iga päev 500 urni.

Viimased uudised