Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorganisatsiooni WHO ekspert Bruce Aylward, kes juhtis organisatsiooni visiiti Hiinasse ütles, et maailm pole koroonaviiruseks valmis. Põhjuseks on Hiina võimude loodud ettekujutus sellest, et haiguse levikut on võimalik kontrollida.

Aylward ütles, et Hiina näiline edu haigusega võitlemisel uinutas teised maad ning ettevalmistus haiguse tulekuks puudub. Eksperdi väitel pole maailma riikide valitsused lihtsalt haiguse tulekuks valmistunud, vahendab Daily Mail.

Ekspert hoiatas, et valmis tuleb olla haiguse laialdaseks levikuks ning seda tuleb teha ruttu. Riigid peavad olema valmis selleks, et haigus levib plahvatuslikult juba homme. Haigus on levinud juba paljudesse riikidesse ning kõige raskem on olukord Itaalias, Lõuna-Koreas, Jaapanis ja Iraanis.

Praeguseks on registreeritud ametlikult 2700 surmajuhtumit ja ligi 80 000 nakatumist. Hiinas on haigusjuhtude hulk endiselt kasvamas, aga uusi juhtumeid tuleb juurde vähem kui varem. Haiguse levikut on suudetud Hiinas piirata läbi väga karmide meetmete, kus terved linnad, praktiliselt kogu riik on karantiinis.

Ekspert märkis, et Hiina on õppinud inimesi viirusega elus hoidma, aga seda ei saa öelda teiste riikide kohta. Tegemist on väga tõsise haigusega. Aylwardi väitel on kõige suuremas ohus vaesemad riigid, kus pole võimalusi korraga suure hulga inimeste abistamiseks.

Kommentaarid

Viimased uudised