Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: WHO

Maailma terviseorganisatsioon WHO hoiatab, et koroona pandeemia pole veel kaugeltki möödas ja Omikroni variant pole vähem ohtlik kui varasemad, kuigi seda püütakse väita.

Pandeemia pole kaugeltki veel möödas, hoiatas WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus. Tema väitel ei saa pidada kiiresti levivat Omikroni varianti vähem ohtlikuks.

Ghebreyesus ütles, et Omikroni kiire levik tähendab, et paljud inimesed haigestuvad raskelt ja surevad. Samuti võib koroona kiire levik tuua kaasa selle, et tekivad uued variandid.

Ghebreyesus ütles, et keskmiselt võib Omikron olla leebem, aga sellest ei saa järeldada, et see on vähem ohtlik. „Ärge saage valesti aru: Omikron toob kaasa haiglasse sattumisi ja surmasid ning isegi keskmisest leebemad juhtumid koormavad terviseasutusi,” lisas ta.

Koroonaga nakatumiste arvu langus mõnedes riikides võib anda mõista, et hullem on möödas, aga see ei tähenda, et oht on möödas. Tervishoiu koormust on vaja vähendada, eriti neis riikides, kus on madal vaktsineeritus.

Vaktsiinid on vähem tõhusad Omikroni vastu kui koroona varasemate variantide vastu. Samas aga aitavad vaktsiinid ära hoida raskeid haigusjuhtusid, märkis Ghebreyesus. Seetõttu on oluline vaktsiinide õiglane jaotamine maailmas.

Tervishoiu asjatundjad hoiatavad, et koroona levida lasmine mõnedes piirkondades võib kaasa tuua uute ohtlike variantide tekke.

Viimased uudised