Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorganisatsioon WHO edastas mitmed hoiatused, millest üks märgib, et päike ega soe ilm ei hoia ära koroonaga nakatumist.

WHO hoiatab, et koroona võib nakatuda ükskõik kui sooja ilmaga. Koroona levib maades, kus on palju päikest ja väga soe ilm. Seega päikse käes olemine ja üle 25-kraadine temperatuur ei hoia ära koroonaga nakatumist. Nakatumise vältimiseks tuleb pesta hoolikalt käsi ning hoiduda oma nina, suu ja silmade katsumisest.

Ühtlasi hoiatab WHO, et nakatumist ei aita ära hoida pesuvalgendid, puhastusvedelikud ega desoaineid, kui neid seespidiselt tarvitada või enda peale pritsida. Vastupidi, need ained võivad olla mürgised ja ärritada nahka ning silmi. Valgendid ja desoained on mõeldud pindade desinfitseerimiseks.

Ühtlasi märgib WHO, et pikaajaline meditsiinilise näomaski kasutamine ei tekita hapnikupuudust ega CO2 mürgitust. Maski kasutamisel tuleb jälgida, et see istuks korralikult ja võimaldab normaalselt hingata.  Maski ei tohi uuesti kasutada ja tuleb vahetada siis, kui see muutub niiskeks.

Viimased uudised