Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorganisatsioon WHO hoiatab, et koroonaviirusega nakatuvad ka kassid la levitavad viirust edasi. Esialgu on teada, et kassid nakatavad teisi kasse. New Yorgis on nakatunud loomaaia lõvid ja tiigrid.

WHO teadur Peter Ben Embarek märgib, et koroonaviirus on pärit nahkhiirtelt, aga see levib kasside hulgas. Praegu pole veel teada, milline loom selle viiruse inimesele edasi kandis, vahendab Bloomberg.

Embarek arvab, et viirus võis inimestele edasi kanduda mõne looma kaudu, mida kasvatati toidu tarbeks. Viimaste uuringute kohaselt levib koroonaviirus ka kasside hulgas. Koroonaga on nakatunud koroonahaigete inimeste kassid. Praegu pole veel täit selgust, kas kassid on võimelised koroonaviirusega nakatama inimesi.

Teadlased tahavad nüüd kindlaks teha, millistele loomadele koroonaviirus nakkab, et ei tekiks viirusekoldeid loomade hulgas, ütles Embarek.

WHO juhtiv epidemioloog Maria van Kerkhove ütles, et praegu püüavad teadlased kindlaks teha, kas koroonaviirus hüppas nahkhiirtelt otse inimestele või mõne teise looma kaudu. Seni on inimesega sarnaseid koroonaviiruse tüvesid leitud Aasias soomusloomadelt. WHO tahtis Hiinas vastavaid uuringuid läbi viia, aga Wuhani sulgemine muutis selle võimatuks.

Esimesed koroonaviirusega nakatumised olid Hiinas Wuhanis ja paljud nakatumised olid seotud sealse kalaturuga, aga mitte kõik. USA-s on spekuleeritud, et viirus võis valla pääseda Wuhani viroloogia instituudi laborist, kus uuriti koroonaviiruseid nahkhiirtel. Hiina on spekulatsioonid ümber lükanud väitega, et USA tahab lihtsalt Hiinat süüdistada.

Viimased uudised