Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Lõuna-Korea andis pärast paljusid uusi koroonaviirusega nakatumiste juhtumeid teada, et seal on käsil koroona teine laine.

Lõuna-Koread peeti varem koroona edulooks, kuna seal õnnestus nakkus aprillikuus seljatada, aga nüüd tuleb nakatumisi pidevalt juurde, kuigi mitte nii palju kui alguses, vahendab BBC.

Korea haiguste kontrollkeskuse juht Jung Eun-kyeong ütles, et esimene laine lõppes aprillis. Alates maikuust on aga nakatumisi pidevalt juurde tulnud, sealhulgas pealinna Seouli ööklubides.

Nende kahe perioodi vahel oli aeg, mil uute nakatumiste hulk kukkus tuhande pealt nulli ja püsis nullis kolm päeva järjest. Eile esmaspäeval, 22. juunil tuvastati aga viimase ööpäevaga 17 uut nakatumist. Nakkuse pesad on suured bürood ja laohooned. Uute nakatumiste põhjal tehti otsus, et Koreas on käsil koroona teine laine ja see kestab veel pikalt. Kuni praeguseni teatas Korea haiguste kontrollikeskus, et esimene laine pole veel lõppenud.

Nüüd ollakse aga Koreas arvamusel, et koroona teine laine algas maikuu alguses. Nakatumised on põhiliselt pealinna Seouli piirkonnas, kus varem oli vähe nakatumisi. Esmaspäeval suleti pealinnas ligidal asuvas Daejeoni linnas koroonahirmus mitmed asutused nagu muuseumid ja raamatukogud. Seoulis võidakse samuti taaskehtestada varasemad piirangud, kui uute nakatumiste arv tõuseb päevas üle 30 mitme päeva jooksul või haiglavoodite täituvus tõuseb üle 70 protsendi.

Lõuna-Koreas pole kehtestatud väga karme piiranguid, selle asemel on tuginetud inimeste teadlikkusele ning ulatuslikule testimisele ja nakatumiste kettide tuvastamisele. Lõuna-Korea esimene koroonajuhtum tuvastati 20. jaanuaril, alates sellest ajast on riigis registreeritud 280 koroonasurma ja üle 12 tuhande nakatumise.

Viimased uudised