Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kettagolf

Augustis toimuvad Kuutsemäe ja Valgjärve radadel Eesti suvised meistrivõistlused kettagolfis, kus on plaanis mängida kokku neli võistlusringi.

Valitsev naiste Eesti meister Kristin Tattar, rääkis, et ootab sel aastal toimuvaid tiitlivõistlusi suure huviga, sest esmakordselt toimuvad need Lõuna-Eesti radadel, mis talle väga meeldivad.

„Kogu võistluse teeb huvitavaks aina tihedamaks muutuv konkurents, tänu millele on esikolmikut väga raske ennustada,” lausus Tattar.

Meistrivõistlustel võisteldakse kuues erinevas klassis: naised (kõik), mehed (1978-1998 sündinud), seeniorid (1977 ja varem sündinud), vanemseeniorid (1967 ja varem sündinud), vanemad vanemseeniorid (60+) ja juuniorid (1999 ja hiljem sündinud).

„Konkurents kasvab iga päevaga,” märkis Eesti meister MPO klassis Martin Rotmeister. „Kui tiitlivõistlustel olen suutnud kahel järjestikusel aastal konkurente edestada päris suure eduga, siis tean, et see aasta see juba nii lihtne ei ole ning iga eksimus rajal võib valusalt kätte maksta.”

Võistlustele registreerimine algab 26. juunil. Võistlejatelt nõutakse kuulumist Rahvusvahelisse Discgolfi Liitu (PDGA). Kokku saab võistlustel osaleda 368 mängijat. Võistlused toimuvad 17-20 august.

Ala võidab harrastajaid juurde

Eesti Discgolfi Liidu President Rein Rotmeisteri sõnul areneb kettagolf Eestis jätkuvalt väga kiiresti.

„Tänaseks on PDGA reitinguga eestlasi 635 sportlast, selle näitajaga oleme Euroopas suuruselt kolmas riik Soome ja Rootsi järel ehk Eesti on discgolfi suurriik Euroopas,” lausus Rotmeister. „Discgolfi radade arv on Eestis ületanud saja tähise ning võistlusi korraldatakse erinevatel tasanditel nii palju, et meie võistluskalender on äärmiselt kirju.”

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised