Eesti autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi, Lõuna-Eesti ralli võitis ekipaaž Ranno Bundsen-Robert Loštšenikov (A1M Motorsport, Mitsubishi Lancer EVO VIII), kes edestas teise koha saanud võistluspaari Allan Popov-Alexey Krylov (A1M Motorsport, Mitsubishi Lancer EVO IX) 36,6 sekundiga. Kolmandaks tuli võitjale 48,3 sekundit kaotanud ekipaaž Priit Koik-Uku Heldna (Kaur Motorsport, Ford Fiesta).

Rallil oli 11 kiiruskatset (kokku 110 kilomeetrit). Avapäeval tõusis Georg Grossi ja Egon Kauri avariide tõttu liidriks Roland Murakas (Ford), kes pidi aga esikoha kuuenda katse järel loovutama. Mehele sai lõplikult saatuslikuks üheksas kiiruskatse, kus ta kaotas suurelt Bundsenile.

Veel kaheksanda kiiruskatse järel juhtis võistlus Koik, kes edestas Roland Murakat 1,4 sekundiga, Bundsen oli tol hetkel kolmas. Järgmine kiiruskatse keeras aga kõik pea peale: Murakat ja Koiki tabasid probleemid ning Bundsen tõusis kindlaks liidriks, mida hoidis edukalt lõpuni. Lõpuks ol tema edu Popovi ees 36,6 ja Koigi ees 48,3 sekundit.

Lõuna-Eesti ralli võitjad (vasakult) Robert Loštšenikov, Ranno Bundsen, Allan Popov ja Alexey Krylov. Kujutis: Facebook

Lisatud galerii rallirajalt, fotod: Igmar Matto