Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Edukad Eesti päästjad Saksamaal. Kujutis: facebook

Lõuna-Eesti päästjad olid edukad läinud nädalavahetusel Saksamaal toimunud TFA (Toughest Firefighter Alive – Kõvem elus tuletõrjuja) Euroopa meistrivõistlustel.

Individuaalselt saavutas Võru päästekomando päästja Harri Joakit omas M45 vanuseklassis koguni 2. koha, mis oli eestlaste parim tulemus. Tõrva päästekomando pealik Alor Kasepõld tuli omas M35 vanuseklassis 3. kohale.

Paide naispäästja Nadežda Polkovnikova saavutas naiste arvestuses kolmanda koha.

Edukas oli ka Eesti võistkond, kes saavutas teatejooksus Saksamaa ees 3. koha. teatejooksus pidi neljast mehest koosnev võistkond järjest raja läbima võimalikult kiiresti, mille jooksul iga mees pidi läbima ühe ala neljast TFA alast. Eestlaste teade oli üles ehitatud selliselt, et Sander Kaur (tõestanud ennast tänavusel Tallinna tõusujooksu sarjas, kus saavutas üldarvestuses 2. koha) jooksis Saksamaal kõrghoone harjutuse, Siim Kaaver läbis vooliku harjutuse, Alor Kasepõld läbis mannekeeni harjutuse ja kastanid pidi tulest välja tooma Timo Laks, kelle teha jäi torniharjutus.

Põhjalikum ülevaade võistlusest ja videod on üleval Tõrva komando küljel Facebookis.

Võistlus toimus Saksamaal Mönchengladbachis 8-9. juunil. TFA on analoog Eestis peetavale Pritsumehe võistlusele. TFA võistlusel on Päästeameti töötajad osalenud nüüdseks juba viis korda.

Pildil edukad Eesti päästjad (vasakult): Siim Kaaver (Pirita), Timo Laks (Tõrva), Nadežda Polkovnikova (Paide), Alor Kasepõld (Tõrva), Harri Joakit (Võru) ja Sander Kaur (Kohila).