Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vaatamata keerulisele olukorrale, kus laatasid ei ole toimunud juba pikka aega ja seega talunikel ja väiketootjatel oma toodangu turustamine on olnud väljakutse, tegeldakse tootearendusega ja töötatakse välja uusi tooteid.

Täna, 12. aprillil otsustas komisjon väljastada kaubamärgi 11 tootele. 7. aprillil oli Uma Meki kaubamärgi selle aasta esimene taotlusvoor, kuhu esitati kokku 13 toidu-ja joogitoodet 4 Vana-Võromaa väiketootjalt.  Uma Meki kaubamärki kandvaid kohalikke võrumaised toidu ja joogitooteid on kokku üle 300.

Komisjoni lemmikuks osutus Taalbergtalu AEDOASALAT – mis on jõudnud värskelt ka Võru Maksimarketi riiulitele. Kaubanduses puudus siiani sellise koostisega toode. Väärtuse annab tootele suurepärane maitsekooslus, kohaliku tervisliku tooraine kasutus ja piirkonnas kohapeal valmistamine.

Üllatajaks osutus Kalda Loodustalu ÜRGSE VÄEGA TAIMNE TÕMMIS – valmistatud mustast pässikust, mis praegusel haiguste perioodil on abiks tugeva tervise hoidmisel.

Kohalik peakokk Joel Helekivi ja HOOVi BBQ valmistab 100 protsenti kohalikust ja värkest toorainest Uma toorvorste sõiraga. Need on saadaval igal nädalal N-L Võrus A1000 poe kõrval Uma Meki telgis, kus vorstid grillil värskelt valmistatakse.

UMAL SÖÖGIL OM MEKKI ! 

Lisaks:

Hea on tõdeda, et väiketootjad on nutikad ja mõtlevad välja lahendusi, kuidas vaatamata piirangutele kliendini jõuda.

  • Näiteks Taevaskoja Meejaam (Lutsu tee 6, Taevaskoja külas) avas iseteeninduspunkti, kus iga päev kell 8 – 22 on saadaval:

Mesi; erinevaid küpsised; karask mee ja kohupiimaga; kodune pasteet veise- või seamaksast; konservid (lammas, siga, kana); suitsutatud kana ja nädalalõpus ka suitsusinki.

  • Samuti tuli värskete lihatoodetega värske õhu kätte ja otse grillilt seda kõike pakkuma Joel Helekivi ja HooviBBQ. A1000 juures suitseb grill igal nädalal N-L ja ka värsked kaubamärgiomanikud tooted on seal saadaval: Uma toorvorstid ja Uma šašlõkk.
  • Tänuväärsed on kojukande võimalusega kohalikud e-poed, millist teenust pakuvad Nopri talu ja Lõuna-Eesti toiduvõrgustik. Samuti toovad kokkuleppel kauba koju kätte ka mõningad talud.
  • Toidu-ja joogikraami saab otse talust ka pakiautomaati tellida.
  • Samuti on võimalus taludesse kohapeale minna ja kontaktivabalt värske tooraine või toode otse talust saada.

Tarbides kohalikku, toetad kohalikku!

Viimased uudised