Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Loomakaitseorganisatsioon „Nähtamatud Loomad” kutsub neljapäeval alanud kampaaniaga kaubandusketti Rimi üles loobuma puurikanade munade müümisest.

„Viimastel aastatel on paljud suured ettevõtted üle maailma loobunud puurikanade munade müügist. Arvestades Rimi positsiooni ühe turuliidrina Eestis, eeldame neilt liidripositsiooni ka loomade heaolu küsimustes,” lausus „Nähtamatud Loomad” juhataja Kristina Mering.

Eelmisel nädalal avalistati kaadrid Leedu suurimatest puurikanalatest, kus toodetavaid mune müüakse ka Eestis.

„Väikesed traatpuurid, kus mitukümmend lindu koos, kellest paljudel puuduvad suled või esinevad vigastused, on puurikanala igapäevane normaalsus,” märkis Mering.

„Rimi müüb nendest farmidest pärit mune ka Eestis. On aeg, et tarbijate teadmatuses hoidmine lõppeks ning nr 3 märgistusega munade julm tootmine päevavalgele tuleks,” lisas ta.

Sestap alustab „Nähtamatud Loomad” kampaaniat, milles kutsutakse tarbijaid üles vältima Rimi kauplusi, kuni kaubanduskett teavitab avalikkust otsusest lõpetada puurikanade munade müümine.

Pea kõik kanamunad tulevad puurikanadelt

Kaupmeeste liidu hinnangul on Rimi vastu suunatud kampaania ebaõiglane, sest puurikanade mune müüvad kõik Eestis tegutsevad jaemüügiketid ning sel viisil toodetud munad moodustavad 90 protsenti Eestis müüdavatest kanamunadest.

„Enamik meie piirkonna kanalaid peab puurikanu, toidutootjad kasutavad oma tootmises puurikanade mune ning üle 90 protsendi tarbijatest eelistab osta kauplustest puurikanade mune,” teatas kaupmeeste liit Lõunaeestlasele.

Kõik suured jaeketid pakuvad liidu kinnitusel ka õrrekanade, vabalt peetavate või mahekanade mune. „Kahjuks on nende munade ostuhind 2-4 korda kõrgem puurikanade munadest, mistõttu vähesed Eesti inimesed teevad ostuotsuse, mida loomakaitsjad sooviksid neid tegemas näha,” seisab liidu kommentaaris.

Lahendusena pakuvad kaupmehed välja tarbijate suurema teavitamise ning koostöö. „Koostöö ja selgitustöö annavad alati parema tulemuse, kui väljapressimine.”

Liidu teatel on Leedu veterinaar- ja toiduamet kontrollinud kõnealust kanafarmi ning puudusi tuvastanud ei ole.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised