Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Gripi, koroona ja teiste ülemiste hingamisteede haiguste leviku tõttu kasvab jätkuvalt kiirabi väljakutsete arv. Seetõttu viidi kiirabi alates tänasest 28. detsembrist üle erirežiimile.

Kiirabi dispetšerid saavad iga päev üle 2000 kõne, millest 300-400 on seotud külmetushaiguste, palaviku, nohu, peavalude ja muude ägedate hingamisteede nakkushaiguste sümptomitega. See kujutab endast suurt ohtu inimestele, kes on tõeliselt kriitilises olukorras, kuna nad ei saa helistada ja hädaabi saada, vahendab lsm.lv.

Kiirabiteenuse prioriteet on väljakutsed, mis on seotud raskete vigastuste, verejooksu, teadvusekaotuse, hingamise seiskumise, infarkti ja muude eluohtlike olukordadega.

Teenuse erirežiim tähendab, et madalama prioriteediga kõnede saabudes suunavad töötajad helistaja oma perearsti vastuvõtule või paluvad pöörduda lähimasse raviasutusse, samuti teavitavad nad kuni 4-tunnisest ooteajast, samal ajal kui meeskonnad tegelevad kõrgema prioriteediga kõnedega.

Madalama prioriteediga kõnesid seostatakse sageli selliste olukordadega nagu külmetushaigused ja hingamisteede haigused, krooniliselt kõrge vererõhk, käte ja jalgade vigastused, kus inimene saab liikuda ja pääseb lähimasse raviasutusse jne. Kui brigaad läheb abistama olukordades ja leiab, et olukord ei olnud kiireloomuline, võidakse nõuda ka teenuse eest tasu 74,35 eurot.

Viimased uudised