Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lastearstid on häiritud, et perearstid ei konsulteerinud ei nende ega lasteaednikega, enne kui avaldasid lapsevanematele mõeldud vastuolulise juhendi, milliste haigustega lapsi tohib nende hinnangul lasteaeda viia. Lastearstid töötavad selle nimel, et juhend ära muudetaks.

Lastearstid said perearstide koostatud juhendist lapsevanematele teada „Terevisioonist”, kus Tallinna perearstide seltsi juht dr Reet Laidoja seda avalikkusele tutvustas. Ehkki juhend puudutab lasteaiaealiste tervist, ei kaasanud perearstid oma soovituste koostamisse lastearste. Ka lasteaednikud, kes dokumendiga sundviskesse asetatakse, ei olnud diskussiooni kaasatud, vahendab ERR.

Lastearstide seltsi juht dr Ülle Einberg ütleb, et esmalt taotlesid nad juhendi mahavõtmist perearstide seltsi kodulehelt, ent sellega selts ei nõustunud. Kuna lastearstid näevad soovitustes nii mitmetitõlgendatavust, vastuolusid kui ka otsesõnu halbu nõuandeid, soovivad nad nüüd vähemalt juhendi muutmist.

Lastearstide hinnangul annavad perearstid lapsevanematele oma juhendiga vääri signaale. Eeskätt puudutab see soovitusi, millises haiguse faasis tohib lasteaialapse kollektiivi viia.

Lastearstide hinnangul on 1,5-2-aastase lapse puhul keeruline tema enesetunnet välja selgitada, sest laps ei suuda end piisavalt hästi veel väljendadagi. Samuti võib ühel hetkel reibas nohunina olla mõni tund hiljem juba loid ja viril, sest palavikuga lapse seisund on muutumises.

Samuti vajab tõbine laps võimalust puhata, milleks kodune õhkkond pakub parimat võimalust.

Samuti leiavad lastearstid, et lause „nohu ja köhaga kulgevate viirushaiguste levikut ei aita tõrjuda laste eraldamine kollektiivist” on suisa valeväide. „Aitab ikka küll! Me isoleerime neid lapsi ka lastehaiglas teise palatisse või kirjutame koju. Sellega saame tõkestada ka nakkuste levikut lasteaias,” selgitab dr Einberg ja selgitab, et lisaks lühikesele peiteajale, mil sümptomid pole veel avaldunud, on laps kõige nakkusohtlikum haiguse avaldumise esimestel päevadel.

Ka kuni 37,3-kraadise palavikuga lasteaeda lubamine on dr Einbergi meelest arusaamatu. „Palavikus last ei tohi lasteaeda saata,” on ta konkreetne.

Kommentaarid

Viimased uudised