Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pildid näituselt.

Neljapäeval, 2. mail avavad Võru koolieelikud koos politseiga näituse esitlemaks, kuidas saab laps õnnetustesse sattumist vältida või ka ohtu sattudes asjatundlikult käituda.

Ohutusprojekti eestvedaja piirkonnapolitseinik Elar Sarik ütles, et Võru Maksimarketis avatava näituse kunstitööde taga on ohutusprojektis „Tunnen, tean, oskan“ osalenud lasteaedade lapsed. „Näitusele eelnenud ajal jagati lastele hulk teadmisi ning viidi läbi õpetlikke mängulisi tegevusi, et nad teaksid, kuidas õnnetustesse sattumist vältida. Kogutud teadmised joonistasid lapsed omakorda üles ning nii sündis ka kõnealune näitus,“ rääkis Sarik. Väikeste kunstnike ohutusnäitus jääb Võru Maksimarketisse 30. juunini.

Piirkonnapolitseinik selgitas, et lastega juhtuvad õnnetused on suuresti ennetatavad. „Oluline on, et laps ei sõltuks üksnes vanematest, vaid teaks ka ise, kuidas ohte vältida või ohtu sattudes end ja teisi aidata,“ rõhutas ta ning lisas, et kooliteed alustav laps vajab nii või teisiti uues eluetapis oskusi iseseisvaks toimetulekuks ning seda ühtmoodi nii kodus kui mujal.

Antud ohutusprojekti käigus koolitasid politseinikud, päästjad, kaitseliitlased ja Punase Risti esindajad üheskoos pea pooltuhat lasteaialast 21 Võrumaa lasteaias. Lisaks jagas Maanteeamet nõu lasteaia õpetajatele, et nemadki teaks lastele ohutusnõu igapäevaste lasteaiatoimetuste kestel edasi anda.

Ohutusprojekti „Tunnen, tean, oskan“ finaaliks on 17. mail Võru spordikeskuse staadionil toimuv suur peredele mõeldud ohutuspäev, kuhu on oodatud nii kohalikud kui kaugemad külalised.

Laste ohutusprojektile aitasid kaasa Päästeamet, Kaitseliit, Punane Rist, Maaanteeamet, Võru lasteaiad, Võru Tarbijate Ühistu, Võrumaa Arenduskeskus, Võru Linnavalitsus, Naiskodukaitse, Võrumaa autokool, Lastkaitseliit, Demineerimiskeskus, G4S, Enerel, Noortekeskus, Jaanipeebu kitarrikool, Eurofoto, Võrumaa Teataja ja Võru Spordikeskus.

Viimased uudised