Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Terviseameti andmetel on enim koroonaviiruse juhte Harju- ja Saaremaalt, Võrumaa on kolmas 25 juhtumiga.

Terviseamet selgitas välja koroona suhtes testitud positiivsete inimeste alalise elukoha maakondade lõikes, enim haigestunuid on Harju- ja Saaremaal.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonnajuhataja Martin Kadai märkis et, kui varem hinnati haigusjuhtude labori asukoha maakonna tunnuse alusel, siis nüüd võetakse andmete avaldamisel aluselt elanike elukoha tunnus. „Rõhutan, et need andmed ei ole võrreldavad varasemalt esitatud labori maakonna andmetega,“ märkis Kadai. Ta lisas, et värsked andmed põhinevad rahvastikuregistrile.

Positiivsed koroonadiagnoosid maakonniti:

Harju 73
Saare 57
Võru 25
Pärnu 15
Tartu 12
Ida-Viru 4
Põlva 3
Rapla 2
Viljandi 2
Hiiu 1
Jõgeva 1
Järva 1
Valga 1

Neljal inimesel puuduvad elukohaandmed rahvastikuregistris ning nelja inimese info on puudulik. Rahvastikuregistri põhjal koroonapositiivseid inimesi ei ela Läänemaal  ja Lääne-Virumaal.

16. märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 205 inimesel, alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1387 Covid-19 testi. Tõenäoliselt on nakatanud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub kindlasti veel haigestunuid.

Kadai kutsus üles mõistvale suhtumisele. „Haiguse või haigustunnustega inimeste häbimärgistamine võib viia selle varjamiseni,“ ütles ta. „Oluline on hoida selget meelt ning hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest,“ sõnas Kadai.

Oluline on järgida hoolikalt hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti/kätlemise/kallistamise vältimine) ja haiguse korral püsida kodus.

  • 16. märtsist alustas tööd häirekeskuse infotelefon 1247, mis aitab vastata peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele. Telefon töötab 24/7 ning on tasuta.
  • Tarbijavaldkonna küsimustele, mis puudutavad reisi tühistamist või pooleli jätmist, ürituste piletite tasu või muude meelelahutuslike teenuste saamata jäämist, aitab vastustega tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti nõuandetelefon 620 1707 tööpäeviti kella 9-18.
  • Lisainfot leiab terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja terviseameti Facebookist.
  • Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt. https://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK

Viimased uudised