Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

San Antonio linn USA-s Teksase osariigis süüdistab riigi terviseametit selles, et karantiini alt lasti vabadusse Hiinast Wuhanist evekueeritud naine, kelle kaks esimest koroonaviiruse proovi olid negatiivsed, aga kolmas proov osutus positiivseks.

San Antonio linn kuulutas seoses haige naise vabalt ringi liikumisega välja 7-päevase hädaolukorra, kuna nakatunuid võib olla palju. San Antonio linnapea Ron Nirenberg keelas karantiinis olnud isikutel linna sisenemise, vahendab My San Antonio.

Ühtlasi soovib San Antonio linn, et rahva tervise huvides tuleks karantiini pikendada 28 päevani. Nakatunud naine liikus linnas vabalt ringi 12 tunni jooksul. Naine külastas selle aja sees North Stari kaubanduskeskust, kus ta käis söömas, ning hotelli Holiday Inn lennujaama kõrval.

Pärast naisel haiguse tuvastamist suleti kaubanduskeskus 24 tunniks, et teha seal süvapuhastus. Praeguseks on tuvastatud 18 kohaliku nakkuskeskuse töötajat ning 3 hotelli töötajat, kes võisid nakkuse saada.

Naine saabus koos 90 teise evakueerituga USA-sse 7. veebruaril. Ta oli sellest grupist ainus nakatunu. Ülejäänud isikud vabastati karantiinist 21. veebruaril. Kui naine vabastati, siis tal haigusnähud puudusid ning kaks järjestikust proovi olid olnud negatiivsed.

Hädaolukord võimaldab linna võimudel vajadusel võtta kasutusele eraomandit, et rajada haigete jaoks varjupaiku. Ühtlasi saab linn kehtestada karantiini ja trahvida neid, kes korda rikuvad.

San Antonio-Lacklandi sõjaväebaasis on kartantiinis veel 122 isikut, kes evakueeriti laevalt Diamond Princess. Nad pidi vabastatama eile, esmaspäeval, aga San Antonio linn taotleb nende karantiini pikendamist.

Viimased uudised