Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA suuremad linnad on langenud vasakpoolse terrori alla, kus põletatakse ja hävitatakse hooneid ning inimeste vara.

Mässajate küüsi on langenud USA 25 suuremat linna, kus on kehtestatud komandanditund. Mitmed osariigid paluvad, et president Donald Trump tooks rahva kaitseks sõjaväe tänavatele, vahendab Washington Post.

Meeleavaldused said alguse, kui mustanahaline 46-aastane mees George Floyd suri Minneapolises pärast seda, kui politsei oli ta kinni võtnud. Sõjaväge on palunud appi lisaks Minnesotale veel Georgia, Kentucky, Wisconsini, Colorado, Texase, Utah’, Ohio osariigid ja pealinn Washington D.C.

Laupäeva õhtul kehtestati komandanditund vähemalt 25 USA linnas, nende seas Los Angeles, Atlanta, Philadelphia ja Chicago. Minneapolises aga käib mäsu edasi öisele liikumiskeelule vaatamata. Politsei on tulistanud mässajaid kummikuulidega.

Mässajate ja politsei vahelistes kokkupõrgetes on surnud nii kodanikke kui politseinikke. Näiteks Kalifornias Oaklandis suri kokkupõrgetes politseinik, vahendab Los Angeles Times.

Ametivõimud nimetavad mässu vasakpoolsete terroriks. President Donald Trump on verised meeleavaldused hukka mõistnud. Tema väitel ei austa vasakpoolsed röövlid ja anarhistid Floydi mälestust.

Viimased uudised