Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartus on väga kõrge koroona levik, mistõttu võidakse seal koolid saata varem vaheajale.

Tartu linnavalitsus andis teada, et seoses omikron-tüve kiire levikuga palusid Terviseamet ja Tartu linnavalitsus kaaluda koolidel selleks nädalaks planeeritud ürituste edasi lükkamist ja varem koolivaheajale minemist.

Eriti oluline on linnavalitsuse hinnangul vältida koolide-vaheliste ühisürituste korraldamist ning koolisiseselt vältida eri klasside või õpperühmade vahelisi kokkupuuteid.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul otsustavad koolid ise vastavalt epidemioloogilisele olukorrale, millal täpselt vaheajale minnakse. „Kuna koolivaheaeg on niikuinii kohe algamas, ei tee laste varasem vaheajale saatmine sisulisele õppetööle olulist kahju. Küll aga aitab pidurdada viiruse levikut,” lisas linnapea.

Terviseameti andmetel on omikron-tüvega seotud nakatumisjuhtumeid 17 Tartu koolis. Ametlikult algab koolides vaheaeg 23. detsembril ja kestab kuni 9. jaanuarini.

Seoses koolidega seotud haiguskolletega tuletab linnavalitsus ka meelde, et Tartu Ülikooli Kliinikumis on võimalik vaktsineerida 5–11-aastasi lapsi COVID-19 vastu. Kliinikumis vaktsineerimiseks saab aega broneerida üleriigilises digiregistratuuris ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E–R kell 8.00–18.00). Rohkem infot kliinikumi kodulehel: www.kliinikum.ee/vaktsineerimine.

Viimased uudised