Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Soomes leidis täna, kolmapäeval kinnitust koroonaviirus Lapimaal haigestunud Hiinast Wuhanist pärit turistil. Tegemist on esimese kinnitatud juhtumiga Soomes.

Soome terviseameti juht Mika Salminen ütles, et nakatumise juhtum Soomes oli ootuspärane. Nakatumise ohtu Soomes peetakse väikseks, vahendab Yle.

Nakatunuid võib veel lisaks olla 15. Nende tervist jälgitakse järgneva 14 päeva jooksul. Soomes ollakse haiguse levikuks valmis. Meditsiinisüsteemil ja laboritel on tegevusplaan olemas. Haiglates on valmisolek uurida ja ravida koroonaviiruse haigeid teistest eraldi.

32-aastane hiina naine toodi Lapimaa keskhaiglasse Rovaniemis eile, teisipäeva õhtul. Ta oli lahkunud Wuhanist viis ööpäeva tagasi ja olnud haige kaks päeva enne raviasutuse poole pöördumist. Turist läks algul Ivalo tervisekeskusesse, kust ta viidi edasi Rovaniemi haiglasse. Tema seisukorda peetakse suhteliselt heaks. Patsiendi proovid saadeti täna hommikul Helsingisse analüüsimiseks.

Ivalos kahtlustati koroonaviirust kahel patsiendil ka eelmisel nädalal, aga proovid olid negatiivsed ehk koroonaviirust ei leitud.

Kommentaarid

Viimased uudised