Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Uus koroonaviirus COVID-19 jõudis eile, reedel Egiptusesse, kus tuvastati ametlikult esimene nakatumine Aafrikas.

Nakkus avastati Egiptuses välismaalasel, kel pole veel raskeid haigusnähtusid. Kokku on ametlikel andmetel koroonaviirusse surnud 1523 inimest ja nakatunuid on 66 492, enamus neist Hiinas, vahendab Yle.

USA-s on koroonaviiruse leviku piiramiseks võetud kasutusele karm kord, kus koroonaviiruse suhtes testitakse kõiki gripihaigeid. Selleks on alustanud tööd suured laborid Los Angeleses, San Franciscos, Seattle’is, Chicagos ja New Yorgis.

USA nakkuskeskuse juht Nancy Messonnier ütles, et kõiki kahtlusaluseid nakatunuid testitakse mitmeid kordi kahe nädala jooksul, et välistada valenegatiivse näidu võimalus. USA-s on tuvastatud 15 nakatumist ja ligi 600 inimest on karantiinis.

USA on kehtestanud maaletuleku keelu kõigile neile välismaalastele, kes on hiljuti käinud Hiinas. Hiinas käinud USA kodanikud pannakse karantiini.

Hiina välisminister Wang Yi ütles USA karme meetmeid kommenteerides, et ta loodab, et USA ei piira liigselt inimeste liikumist ja kaubandust. Ta lisas, et mitmetes riikides on viiruse suhtes üle reageeritud, samas tunnistades, et Hiinas on asi hull.

Kommentaarid

Viimased uudised