Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Londoni politsei

Inglismaal levib mitmetes piirkondades kulutulena koroonaviiruse India mutatsioon, mistõttu võib kavantatud piirangute leevendamine üldse ära jääda.

Inglismaa neljas piirkonnas on India mutatsioon nüüd põhiline variant ja nakatumiste arv on kasvanud nädalaga kuni 93 protsendi võrra, vahendab Daily Mail.

Kõige kiirem on nakatumiste kasv Boltonis ning naabruses Blackburnis ja Darwenis. Koroona India mutatsioon B.1.617.2 arvatakse olevat nakatumiste kasvu põhjustaja Londonis, Bedfordis ja North Northamptonshire’is.

Briti peaminister Boris Johnson hoiatas täna Briti parlamenti, et India mutatsioon võib läbi murda vaktsiinidest ja põhjustada isegi hullema puhangu ja häda kui oli jaanuaris.

Kardetakse, et India variant võib levida kiiremini kui Briti variant B.1.1.7 ja India variant võib olla isegi 60 protsenti kiirema levikuga. See võib olla nakatumiste kiire kasvu taga Suurbritannias.

Ühendkuningriigis on peale vahepealset langust hakanud taas kasvama nakatumiste arv. Täna kolmapäeval lisandus 2284 nakatumist, mis on 7 protsenti kõrgem tase kui nädal tagasi. Lisandus 11 koroonasurma.

Viimased uudised