Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaks Hiinast Wuhanist pärit turisti on viidud haiglasse Soome põhjaosas Ivalos. Kahtlustuse kohaselt on neil koroonaviirus.

Täna, reede hommikul võeti patsientidelt analüüsid ja saadeti Helsingisse laborisse. Tulemused peaks selguma tänase päeva jooksul, vahendab Yle.

Hiina pere saabus Soome Norra kaudu. Nad on sõitnud mööda Lapimaad ringi juba mitu päeva. Koroonaviirus sai alguse Wuhanist ja seal on mõne päeva jooksul surnud 26 inimest.

Lapimaa keskhaigla nakkushaiguste arst Markku Broas ütles, et patsiendid on praegu nagu tavalised gripihaiged. Kuivõrd nad on pärit Wuhanist, siis on nad iseloeeritud niikaua, kuni saadakse teada analüüside tulemused. Broas peab tõenäoliseks, et tegemist on tavalise gripiga. Arst soovib inimesi rahustada ja räägib, et muretsemiseks pole põhjust. Broas ütles, et kui patsiendid on normaalses olukorras, siis võivad nad naasta hotelli.

Lapimaal on praegu Hiina uut aastat vastu võtmas hulgaliselt Hiina turiste. Viiruse kahtlustest hoolimata saavad Lapimaa inimesed oma eluga jätkata tavapäraselt. Broas ütles, et enamus Hiina turiste on mujalt kui Wuhanist. Wuhan on ligi 10 miljoni elanikuga linn ja seal on kõigest mõned sajad haigestunud. Tegemist pole arsti sõnul suure epideemiaga.

Broas märkis, et praeguse info kohaselt pole koroona tõsine haigus. Ta ütles, et on nakkushaiguste arstina töötanud üle 20 aasta ja aeg-ajalt kerkivad esile asjad nagu SARS või linnugripp, aga sageli muretsetakse rohkem kui asi väärt on. Arst märkis, et tavaline gripp on palju tõsisem asi kui rahvale kui koroonaviirus.

Kommentaarid

Viimased uudised