Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopas pööras koroonaviirusega nakatumiste arv pärast mitut kuud vahet taas tõusule, põhjuseks piirangute leevendamised eri riikides.

Olukord on Euroopas nii hull, et see on muretsema pannud Maailma Terviseorganisatsiooni WHO. WHO Euroopa juht Dr Hans Henri Kluge hoiatas, et nakatumiste arv on pööranud eriti suurele tõusule 11 Euroopa riigis, sealhulgas Armeenias, Rootsis, Moldovas and Põhja- Makedoonias, vahendab BBC.

Hiljem teatas WHO, et need riigid on Armeenia, Rootsi, Moldova, Põhja- Makedoonia, Aserbaidžaan, Kasahstan, Albasnia, Bosnia-Hertsegoviina, Kõrgõstan, Ukraina ja Kosovo.

Euroopas on tuvastatud kokku üle 2,9 miljoni nakatumise ja registreeritud 195 000 koroonasurma. Iga päev tuvastatakse Euroopas ligi 20 000 nakatumist ja üle 700 koroonasurma.

WHO Euroopa piirkonna juht Hans Henri Kluge ütles, et nakatumised on kasvanud 30 riigis, aga 11 riigis on olukord eriti hull. Kluge ütles, et on juba nädalaid hoiatanud, et viirus läheb uuesti liikvele, kui piiranguid leevendatakse. Nii ka läks.

WHO siiski leiab, et enamuses Euroopast koroona olukord suvel rahuneb. Kluge väitel aga tuleb valmistuda sügiseks, mil koos COVID-19-ga lähevad levima gripp ja muud haigused. Koroonaviirus levib eriti kiiresti kogukondades. Haiguse vastu pole olemas efektiivset ravi ega vaktsiini.

Viimased uudised