Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Tervislik, maitsev ja vitamiinidest pakatav jook on hea enesetunde alus. Värskendava mahla valmistamiseks on kvaliteetne mahlapress teie köögis asendamatu tööriist. Värske puu- või köögivilja nektar valmib selle abil vaid mõne minutiga – kas või iga päev. Poodide kaubavalikus on saadaval aga palju erinevaid mudeleid – kuidas valida enda vajaduste jaoks kõige sobivam seade?

Üldisel tasub uue mahlapressi valikul tähelepanu pöörata:

  • Tehnoloogiale – tsentrifugaalpress, külmpressimeetodi ehk aeglane press.
  • Mahlakonteineri mahule – kui konteiner on väike, siis tuleb töö vahepeal peatada, et mahl ära valada.
  • Puhastusvõimalustele – mõne pressi pesemine on kiire ja mugav, kuid teise puhul tuleb rohkem vaeva näha.
  • Võimsusele – koduses kasutuses töötab näiteks väga hästi 500 W võimsusega mahlapress. Võimsus 700 W kuni 1000 W tagavad pikemaajalisema tööperioodi.
  • Käikude arvule – aeglane kiirus sobib pehmete viljade pressimiseks ja suurem kiirus kõvemate puu- ja köögiviljade pressimiseks.
  • Lisafunktsioonidele – tilgaluku süsteem, mahla valmistamine külmunud viljadest jne.

Tsentrifugaalsed pressid on levinumad

Kõige enam soetatakse endale praegu tsentrifugaalseid presse, mis tähendab, et soovitud viljast eraldatakse mahl pöörlemise teel ning masin teeb vähemalt 30 000 pööret ühes minutis. Tsentrifugaalpressid on populaarsed mitmel põhjusel. Need on tavaliselt küllaltki hea hinnaga ning samal ajal väga mugavad, sest mahl valmib kiiresti.

Kohe joomiseks

Uut pressi ostes võiks enne läbi mõelda, kas soovitakse mahla tarbida kohe pärast valmistamist või on eesmärgiks pigem mahla säilitamine. Tsentrifugaalpressis toimub valmistamise ajal ka mahla rikastamine õhuga, mis tähendab, et hapnik mõjutab mahla värvi ning maitseomadusi. Seepärast on seda liiki pressiga tehtud mahla soovitatav juua kohe pärast valmistamist.

Mahla tegemine on õige seadme olemasolul väga lihtne ning paljud tervisliku joogi koostisosad on poodides aasta ringi saadaval. Niisiis, kui olete mahla valmistamisest huvitatud olnud juba pikka aega, siis miks mitte soetada koju just teie vajadustega kokkusobiv mahlapress.

Lai valik kvaliteetseid mahlapresse ootab Teid K-Rauta veebipoes, kodutehnika alajaotuses.

Viimased uudised