Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Üha enam leiab kinnitust asjaolu, et koroonaviirus tiirles maailmas juba tükk aega enne, kui puhkes suurem pandeemia. Näiteks Itaalias tuvastati viirus reoveeproovist, mis võeti detsembris.

Viirus tuvastati Milaanos ja Torinos 2019. aasta detsembrikuus võetud reoveeproovides. Kokku uuriti 40 reoveeproovi, vahendab Daily Mail.

Viirus leiti 18. detsembril võetud proovist. See tähendab, et koroonaviirus tiirles juba maailmas tükk aega enne seda, kui Hiina teavitas esimestest juhtudest 31. detsembril.

Itaalias võeti vaatluse alla reoveeproovid, mis olid võetud vahemikus 2019. aasta oktoober kuni 2020. aasta veebruar. Viirust SARS-Cov-2 näitasid proovid, mis võeti Milaanos ja Torinos 18. detsembril. Esimene koroona kinnitatud juhtum oli Itaalias 31. jaanuaril.

Bolognas, Milaanos ja Torinos leitis koroonat ka tänavuse aasta jaanuari ja veebruari reoveeproovidest. 2019. aasta oktoobri ja novembri proovidest koroonat ei leitud.

Reoveeproovide uurime aitab välja selgitada, millal koroona tegelikult Itaaliasse jõudis. Nüüd hakatakse ka teistes riikides koroona suhtes uurima varasemaid reoveeproove.

Viimasel ajal on tulnud mitmeid viiteid sellele, et viirus tiirles maailmas juba eelmisel aastal. Näiteks tuvastati Prantsusmaal, et üks mees nakatus 27. detsembril ehk kuu aega enne seda, kui riigis tuvastati ametlikult esimesed koroonajuhtumid.

Viimased uudised