Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonaviiruse sümptomite hulka kuulub teadaolevalt lõhna- ja maitsemeele kadumine, nii et nina-, kõrva- ja kurguarstid soovitavad selle kanda ametlikult viirus sümptomite hulka.

Praegu kuuluvad koroonaviiruse sümptomite hulka ametlikult ainult köha ja palavik. Samas kaks kolmandikku koroonaviiruse patsientidest Saksamaal kaebasid lõhna- ja maitsemeele kadumist, vahendab Daily Mail.

Saksamaal täheldati lõhna- ja maitsemeele kadumist ka neil koroonaviiruse patsientidel, kel muud haiguse sümptomid puudusid. Lisaks on patsiendid Maailma Terviseorganisatsiooni WHO andmetel koroonaviiruse puhul kurtnud peavalu, kõhulahtisust ja kinnist nina.

Paljud koroonaviiruse patsiendid on kurtnud anosmiat, mis on teaduslik termin lõhnataju kadumise kohta. Seetõttu soovitatakse kõigil, kel kaob lõhnataju end karantiini panna, isegi siis, kui testi pole tehtud ja muid haiguse sümptomeid ei esine.

Praegu soovitatakse inimestel end karantiini sulgeda, kui esineb köha või palavik, või on see kellelgi pereliikmetest. See soovitus põhineb Hiina kogemusel, kus inimestel oli valdavalt köha, palavik ja nõrkus. WHO andis teada, et lõhna- ja maitsemeele kadumist kui üht koroonaviiruse sümptomit uuritakse nüüd põhjalikumalt.

Kommentaarid

Viimased uudised