Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laborispetsialistid pipeteerivad koroonaproove laminaarkapis. Foto: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4757 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 396 ehk 8,3 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul manustati 6851 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 316 638 inimesele, kellest 104 991 on saanud mõlemad doosid. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 60 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Lääne-Viru-, Põlva-, Pärnu-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Viljandi- ja Võrumaal.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 216 inimesel. 175 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 52, Lääne-Virumaale 20, Pärnumaale 19, Järvamaale 18, Tartumaale 13 ja Viljandimaale 10 uut positiivset testi. Põlva- ja Valgamaale lisandus 9, Raplamaale 8, Saaremaale 7, Jõgevamaale 5, Võrumaale 2 ja Läänemaale 1 uus nakkusjuht. Hiiumaale uusi positiivseid teste ei lisandunud. 7 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 422,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8,6 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 34, haiglaravi vajab 371 patsienti

Tänase, 28. aprilli hommikuse seisuga viibib haiglas 371 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 56 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 42 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 34. Koju saadeti 45 inimest, 8 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Haiglaravi on kokku vajanud 7 protsenti haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 279 inimest (75 protsenti).

Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1148 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 6971 COVID-19 haigusjuhtumit 6714 inimesega.

28. aprilli seisuga on tervenenud 109 860 inimest. Neist 71 962 inimese (65,5 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 37 898 inimese (34,5 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 1 274 663 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 121 232 (9,5 protsenti testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 316 638 inimesele, kaks doosi on saanud 104 991 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 316 638 inimesele, kellest 211 647 on saanud ühe ja 104 991 kaks doosi. Ööpäeva jooksul manustati 6851 doosi, kokku on manustatud 421 629 vaktsiinidoosi.

Sel nädalal oodatakse vaktsineerima kõiki üle 65-aastased ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid täiskasvanud inimesi. Inimene saab ise kontrollida riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, märge riskirühma kuulumise kohta on patsiendiportaali avalehel vasakus servas.

Üleriigilises digiregistratuuris on tänahommikuse seisuga enam kui 2500 vaba vaktsineerimise aega tervishoiuasutustesse üle Eesti. Vaktsineerimise aegasid pakuvad digiregistratuuris praegu Corrigo, Fertilitas, Ida-Tallinna Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Jõgeva haigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Medicum, Pärnu Haigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Qvalitas Arstikeskus, Rapla Haigla, S Silmarõõm, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum ning Valga haigla.

Kõik tervishoiuteenuse osutajad, kes on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud, teevad oma ajad avalikuks vastavalt vaktsiinide olemasolule. Sellest tulenevalt muutub ka info üleriigilises digiregistratuuris.

Iga inimene, kes kuulub hetkel vaktsineeritavasse sihtrühma, näeb sellekohast infot ka patsiendiportaalis (www.digilugu.ee), kust ta saab kohe liikuda üleriigilise digiregistratuuri vabade aegade vaatesse. Aegu on võimalik digitaalselt broneerida kõigis oma ajad avalikustanud haiglates.

Tehniliste küsimuste või digiregistratuuris aja broneerimise osas võib võtta ühendust TEHIKu kasutajatoega telefonil 7943 943 või e-posti aadressil abi@tehik.ee (iga päev kell 7-22).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 274 652 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 6650 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 134.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Olukord paraneb, kuid oht ei ole möödas

Koroonaviirusesse nakatumine on hakanud vähenema ning vähenemas on ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Seetõttu peame ühiselt pingutama, et olukorra paranemine jätkuks ning saaksime järk-järgult naasta tavapärase elukorralduse juurde.

Väga kõrge riskitaseme tõttu tuleb ka ilusate ilmade saabudes hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, vältida kogunemisi, hoiduda pidudest ja kanda siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised