Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonaviiruse RNA eraldamine autoklaavis. Foto: SYNLAB Eesti

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4329 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 300 ehk 6,9 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul manustati 10 121 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 385 293 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 168 523 inimesel. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 64 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 108 inimesel. 77 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 85, Tartumaale 36, Pärnumaale 27, Valga- ja Lääne-Virumaale 9 uut nakkusjuhtu. Viljandimaale lisandus 8, Võru- ja Jõgevamaale 4, Põlvamaale 3, Raplamaale 2, Järva-, Lääne- ja Saaremaale 1 uut positiivset testitulemust. Hiiumaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. 2 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 334 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 7,3 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 21, haiglaravi vajab 248 patsienti

Tänase, 13. mai hommikuse seisuga viibib haiglas 248 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 36 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 26 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati haiglates kokku 21. Koju saadeti 22 inimest, 9 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Haiglaravi on kokku vajanud 6,8 protsenti haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 66 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 174 inimest (70 protsenti).

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest: 79-aastane mees ja 89-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 1212 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 7436 COVID-19 haigusjuhtumit 7161 inimesega.

13. mai seisuga on tervenenud 117 582 inimest. Neist 76 989 inimese (65,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 40 593 inimese (34,5 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 1 346 257 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 126 364. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 385 293 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 168 523 inimesel

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 385 293 inimesele, kellest 216 770 on pooleli oleva vaktsineerimisega, 168 523 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Ööpäeva jooksul manustati 10 121 doosi, kokku on manustatud 553 174 vaktsiinidoosi.

Esmaspäevast alustavad tööd vaktsineerimiskeskused ja vaktsineerimine COVID-19 vastu avatakse kõigile täisealistele. Koormuse hajutamiseks avaneb digiregistratuuris vaktsineerimiseks aja broneerimine tänasest, inimestele vanuses 40 ja esmaspäevast juba kõigile alates vanusest 16 eluaastat. Uued vaktsineerimise ajad avatakse digiregistratuuris jooksvalt vastavalt vaktsiinitarnetele.

Üleriigilises digiregistratuuris on tänahommikuse seisuga enam kui 2600 vaba vaktsineerimise aega tervishoiuasutustesse üle Eesti. Vaktsineerimise aegasid pakuvad digiregistratuuris City Tervisekliinik, Corrigo, Eesti Diabeedikeskus, Hiiumaa Haigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Jõgeva Haigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Läänemaa Haigla, Lõuna-Eesti Haigla, Medita Kliinik, Põlva Haigla, Qvalitas Arstikeskus, Rakvere Haigla, S Silmarõõm, Sanatoorium Tervis, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum, TNP Konsultatsioonid, Viljandi Haigla ja Viru Haigla.

Iga inimene, kes kuulub hetkel vaktsineeritavasse sihtrühma, näeb sellekohast infot ka patsiendiportaalis (www.digilugu.ee), kust ta saab kohe liikuda üleriigilise digiregistratuuri vabade aegade vaatesse. Aegu on võimalik digitaalselt broneerida kõigis oma ajad avalikustanud haiglates.

Tehniliste küsimuste või digiregistratuuris aja broneerimise osas võib võtta ühendust TEHIKu kasutajatoega telefonil 7943 943 või e-posti aadressil abi@tehik.ee (iga päev kell 7-22).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 275 920 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 6761 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 95.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Olukord paraneb, kuid oht ei ole möödas

Väga kõrge riskitaseme tõttu tuleb ka ilusate ilmade saabudes hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, vältida kogunemisi, hoiduda pidudest ja kanda siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.

Leevenenud piirangute kohta saab lisainformatsiooni siit.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised