Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mõnel juhul ootavad patsiendid erakorralise meditsiini osakondades ravi saamiseks päevi ja kiirabiautod ootavad haiglate ees järjekorras.

Briti haiglad on surve all ja olukord on nüüd nii tõsine, et see nõuab elusid. Sellest teatavad Briti meedias arstid ja meditsiini valdkonna spetsialistid, vahendab tv2.dk.

Kuningliku erakorralise meditsiini kolledži (RCEM) juhataja asetäitja Ian Higginson ütles BBC raadiole, et mõned kiirabiruumid ja erakorralise meditsiini osakonnad on „täielikus kriisirežiimis”.

Organisatsiooni teatel ootab Ühendkuningriigi tervishoidu ees läbi aegade halvim talv. Mitmed haiglad on viimastel päevadel välja kuulutanud „kriitilise olukorra”, mis tähendab, et nad ei saa erakorralise surve tõttu normaalselt töötada ja mõnel patsiendil palutakse erakorralise meditsiini osakondadest lahkuda, välja arvatud juhul, kui nende seisund on eluohtlik.

Ian Higginson nimetab mõne patsiendi ooteaegu „kohutavaks” ja ütleb BBC-le, et on kuulnud kuni nelja päeva pikkustest ooteaegadest.

Paljudel juhtudel ei suuda me pakkuda ravi sellisel tasemel, nagu tahaksime. Pole kahtlust, et kui te ei saa südameseiskusega inimesele kiirabi, saavad need patsiendid trauma või surevad selle tagajärjel, ütleb ta.

RCEM-i esimees Adrian Boyle ütles pühapäeval Times’i raadiole antud intervjuus, et on vältimatu, et viivitused maksavad elusid.

„Nüüd näeme, et pikad ooteajad on seotud suurenenud suremusega ja hindame, et igal nädalal sureb viivituste ja erakorralise ravi probleemide tõttu kuskil 300–500 inimest,” selgitas ta.

Briti terviseameti NHS hoiatab kiirete järelduste tegemise eest suurenenud suremuse kohta, kuigi kommunikatsioonijuht Chris Hopson tunnistab, et haiglad on „praegu märkimisväärse surve all”.
Ta ütles BBC raadiole, et tal on kahju ravist – või selle puudumisest –, mida praegu mõnes haiglas kogeda võib.

Ta toob esile mitmed tegurid, mis on praegusele kriisiolukorrale kaasa aidanud:
– 18 protsenti rohkem patsiente erakorralise meditsiini osakondades viimase kuue nädala jooksul võrreldes eelmise aasta sama perioodiga
– Inglismaal mõne nädalaga tõus 4500-lt koroonapatsiendilt 9500-le
– Umbes 3800 gripihaiget võrreldes 520-ga veidi enam kui kuu tagasi
– Tervete patsientide väljakirjutamise hilinemine, mida praegu on 12 000
– Rahvastiku kasv ja elatustaseme langus

Viimased uudised