Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti U20 koondise kapten Ülljo Pihus viskas EM-turniiril 15 väravat, kuid veelgi tähtsam oli tema roll kaitsetugisamba ja meeskonna liidrina. Foto: EHF

Makedoonias lõpeb täna kuni 20-aastaste noormeeste Euroopa käsipallimeistrivõistluste teise divisjoni turniir. Eesti kohtus 7.-8. koha mängus Skopjes Itaaliaga, tuli teisel poolajal välja viieväravalisest kaotusseisust ja võitis 25:19 (10:11).

Mäng algas ettevaatlikult ja väravatevaeselt, postid raksusid küll mõlemal pool platsi. Läks aega üle kolme minuti kuniks Alfred Timmo viskest avavärav sündis. Otto Karl Kont tegi peagi 2:0, kuid siis astus rambivalgusse vastaste väravavaht Alessandro Leban, sooritades mitu suurepärast tõrjet. Itaalia haaras ohjad, läks juhtimagi, kuid vähemalt mõnda aega hoidsid Timmo tabamused mängu võrdsena.

Eesti rünnakud toimisid aga väga vaevaliselt, kohati oli raskusi viskele saamisega. Kui pallid läksidki teele, pidurdusid need itaallaste blokis või Lebani kätes. Meie koondisel oli 11-minutiline periood, mil visati vaid üks värav ning Itaalia kasvatas vahet. 22. minutil juhiti 10:6 ja mõni minut hiljem 11:7.

Marken Järv algatas 26. minutil eestlaste vahespurdi, kuhu mahtusid veel Markus Viitkari ja Sander Sarapuu kaks järjestikust tabamust kiirrünnakust. Eesti jäi küll viimaseks minutiks vähemusse, kuid Armis Priskus hoidis hea tõrjega vahe minimaalsena ning vaheajapausile mindi Itaalia 11:10 eduseisus.

Avapooltunni hea lõpp teise algusse kahjuks üle ei kandunud, liiga lihtsalt lubati itaallased viskele ja viie minutiga oli Eesti 11:15 taga ning Kalmer Musting kasutas minutilist mõttepausi. Itaalia kasvatas vahe juba viiele väravale, aga siis algas Eesti meeskonna poolt tõsisem tagaajamine.

Rünnak muutus mitmekülgsemaks, väravaid tuli mitmelt mängijalt, kaitses võideldi isuga ja Priskus tõrjus pea kõik pallid, mis tema poole teele saadeti. Hästi sekkus mängu tapalane Vahur Oolup, kelle tabamus 46. minutil tabloole 18:18 viigi seadis. Järgmisel rünnakul viis meeskonna kapten Ülljo Pihus Eesti juba ette ning enam initsiatiivi käest ei antud.

Kui arvestada 36. minuti 11:16 kaotusseisu, siis võitis Eesti kohtumise viimased 24 minutit seisuga 14:3 ning sai 25:19 eduga EM-turniiril 7. koha. Timmo viskas kaheksa, Kont, Pihus, Viitkar ja Oolup kolm väravat ning Sarapuu, Järv, Tõnis Kase, Karl Martin Kiis ja Kert Liinat lisasid ühe tabamuse. Kohtumise parima mängija auhinna teenis koguni 21 tõrjet teinud Priskus.

Eesti koondis sai EM-il seitsme mänguga kolm võitu ja neli kaotust, viimastest olid kaks üheväravalised ja üks tuli karistusviseteseeria järel. Meie meeskonna resultatiivseim pallur oli Timmo 42 tabamusega, Sarapuu viskas 38, Kase 29, Kont 17, Pihus ja viimased kaks kohtumist vigastuse tõttu vahele jätnud Mathias Rebane 15 väravat.

„Olime raskes seisus, aga meeskonnal on sisu ja vaim pidas vastu,” rõõmustas Musting võidu üle. „Rääkisime ka omavahel, et selle vanusegrupi viimane koondisemäng – nii ikka ei tahaks lõpetada. Tulime välja ja mängisime lõpu hästi, loomulikult oli Priskus väravas väga hea ning Timmo omakorda rünnakul kandvas rollis.”

Eesti koondise peatreener sõnas siiski, et pilvedesse ei tasu minna. „Seitsmes koht ühel kahest teise divisjoni turniirist tähendab üldreitingus 29.-30. kohta. Võinuks natuke kõrgemal lõpetada, eriti kui vaadata, et meie alagrupikaaslastest mängib Valgevene täna finaalis ja Fääri saared jäid poolfinaalis Makedooniale alla karistusvisetega. Eks need kolm nappi kaotust jäävad kripeldama,” tunnistas Musting.

Eesti U20 koondis EM-turniiril: Sander Sarapuu, Ülljo Pihus (mõl. Põlva Serviti), Rainer Seermann (HC Kehra Horizon/Pulp&Paper), Otto Karl Kont (HC Viimsi/Tööriistamarket), Tõnis Kase, Markel Veiko, Mathias Rebane, Alfred Timmo, Marken Järv (kõik Põlva Coop), Markus Viitkar, Marek Karu, Armis Priskus (kõik HC Tallinn), Vahur Oolup (SK Tapa), Markus Oliver Mädo, Karl Martin Kiis, Kert Liinat (kõik Aruküla/Audentes), peatreener Kalmer Musting, treener Ain Pinnonen, füsioterapeut Ly Kamja, delegatsioonijuht Pirje Orasson.