Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hetk kohtumisest Põlva/Arcwood – HC Tallas. Foto: Helin Potter

Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste esiliigas lõppes nädalavahetusel viies voor ehk põhiturniiri on mängitud pisut enam kui kolmandik. Täiseduga juhib Põlva/Arcwood, ent veidi üllatuslikult on teisel kohal esiliiga noorim tiim Viljandi Spordikool ning tiitlikaitsja Tartu Ülikool paikneb alles tabeli viiendal astmel.

Esiliiga tähtsusest nii noortele kui harrastuspalluritele on viimasel ajal rääkinud mitmed Eesti tipptreenerid. Käimasolev hooaeg tõestab, et põnevaid mänge ja haaravat heitlust on enam kui küll. Senipeetud 20-st kohtumisest 11 lõppesid kas viigiliselt või jäi kahe vastase vahele kolmeväravaline ja väiksem vahe. Nädalavahetuse viiendas voorus ei tekkinud suuremat kui kaheväravalist vahet üheski mängus!

Tiitlikaitsja igatseb kodusaali järele

Kõige kõrgemate eesmärkidega alustanud ja tiimi tugevdanud Põlva/Arcwood on hetkel ainus klubi Eestis, kes sel hooajal vaid võite tunnistanud – kõigis üheksas liiga- ja karikamängus oldi vastasest üle. Järgmisena seisab ees kõvem pähkel, kui karikavõistluste poolfinaalis tuleb laupäeval kohtuda valitseva Eesti meistri Põlva Servitiga.

Lihtne pole mullu esiliigas kolmanda kohaga leppinud põlvalastel siiski olnud, sest tõsiselt hakati suursoosikule vastu igas voorus. Viimati andis Põlva/Arcwoodile kõva lahingu mullu esiliigas viimaseks jäänud HC Viimsi, kaotades 27:29. Liigaliidri ridades on heas viskehoos Eesti ekskoondislane Raido Peedomaa, kelle arvel seni 39 väravat.

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool alustas hooaega küll võiduga, ent kaotas siis kolm kohtumist järjest. Pühapäeval anti teisel poolajal käest neljaväravaline edu HC Kehra/Primendi vastu ning lepiti 37:37 viigiga. Kui allajäämine Põlva/Arcwoodile polnud üllatus, siis võõrsil saadud kaotused HC Tallinn 2 ja Tallinna Oskari käest pisut küll.

„Tallinna-mängudes on meil olnud raskusi koosseisuga ja eks üldse jookse hetkel mitmed halvad põhjused kokku,” tunnistas Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Allikivi. „Peamine probleem on, et pole saanud stabiilselt trenni teha ja nii 60 minutit ei jaksa. Just mängude lõpud lähevad meil käest, nagu viimati Kehra vastugi.”

Seoses Tartu Ülikooli spordihoone pikaleveninud remondiga treenib meeskond hetkel Kambjas. „Loodame, et jaanuaris olukord paraneb kui saame koju tagasi. Hetkel on puudu ka sisemisest põlemisest, aga siit saab ainult paremaks minna. Suureks üllatuseks ma meie hooaja algust ei peaks. Kui lõpuks nelja hulka saame, võime rahul olla,” sõnas Allikivi.

Marko Koks: noored muutuvad esiliigas julgemaks

Tiitlikaitsja peatreener kommenteeris ka hooaja võimalikku suurimat üllatust ehk Viljandi meeskonna head tabelikohta. „Esiliiga on muutunud ühtlasemaks ja mängud mööduvad tasavägiselt. Siin saavad põlevate silmadega noored head mängupraktikat ja Viljandi poisid on tõestanud, et neil seda nooruslikku tahtmist jagub,” tunnustas Allikivi.

Viljandi Spordikool on pärast avamängus saadud kaotust Põlva/Arcwoodilt alistanud neli vastast. „Me pole veel Tartu Ülikooli ja HC Tallinnaga mänginud, nii et vara rõõmustada – hooaega veel küll ja küll ees,” ei teinud Viljandi Spordikooli peatreener Marko Koks teisest tabeliastmest suurt numbrit.

„Olime mullugi lähedal esinelikukohale, aga mõned valusad kaotused kukutasid meid kuuendaks. Võibolla pisut on üllatav, et nii kõrgel oleme, aga samas pean seda asjade loomulikuks käiguks. Oleme iga aastaga pisut paremaks läinud ja saame kogenud vastastele nooruse uljusega üha paremini vastu,” arvas Koks.

„Kindlasti on esiliigat ühtlasemaks muutnud reegel, et duubelmeeskonnad tohivad kasutada kuni 23-aastasi esindustiimi pallureid. Minagi annan noortele mänguaega, sest esiliigas on enesekindluse leidmine lihtsam. Poisid julgevad vastu võtta otsuseid, mida ehk meistri- või Balti liigas veel ei söanda ning seeläbi arenevadki,” lahkas mulkide juhendaja.

Noore Viljandi järel paikneb hetkel kolmandal kohal esiliiga vanim meeskond ehk Oskar, kes viimases voorus alistas HC Tallinn 2 tulemusega 25:23 ja möödus mullusest hõbedast tabeliski. Viimasel kohal on hetkel HC Tallas, kuid Jüri Lepa juhendatavad nooredki viigistasid Oskariga ning jäid napilt alla nii Tallinnale kui Viljandile.

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 44, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) ja Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 39, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 37, Simon Drõgin (Viljandi SK) – 31, Martti Viitkar (Tallas) – 27, Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) ja Peeter Koppelmann (Oskar) – 26 väravat.

Järgmised mängud esiliigas:

5.12.   19:00  Viljandi SK – Tartu Ülikool

6.12.   18:10  HC Tallas – HC Viimsi

7.12.   19:00  HC Kehra/Primend – HC Tallinn 2

Kommentaarid

Viimased uudised