põlva spordikool

Nagu eeldada võis, kulgesid käsipalli Eesti meistriliiga 5. vooru esimesed mängud väga põnevalt, ent soosikud võtsid lõpuks siiski oma. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas kodus HC Viimsi/Tööriistamarketi 26:23 (12:10) ja Viljandi HC sai samuti kodusaalis 28:25 (16:11) jagu Põlva Coopist.

Mullu poolfinaalis omavahel kohtunud Kehra ja Viimsi vastasseisu esimesel veerandtunnil tuli külaliste poolelt palju tehnilist praaki, mida kehralased kiirrünnakutega varmalt karistasid. Võõrustajate väravasuul tegi suurepäraseid tõrjeid Mikk Aasmaa. Kehra sai 10:3 ja 12:5 ette ning Viimsi kaotas vigastuse tõttu niigi hõredast koosseisust Mihkel Tamme.

Tol hetkel jäi vaheajavileni 11 minutit ning miski ei ennustanud järgnevat. Nimelt ei visanud kodumeeskond selle ajaga enam ühtki väravat ja Viimsi vähendas vaheajaks kaotusseisu 10:12-le. Teise pooltunni 6. minutiks suutsid Ain Pinnoneni hoolealused tabloole seada viiginumbrid 14:14 ja edasi jätkus ülipingeline võitlus.

Viimsi ei saanud siiski kordagi ette ning seisult 22:22 lasti Kehra viimase viie minutiga eest. 11-kordne Eesti meister sai tabelisse 26:23 võidu. Indrek Normak viskas võitjatele 7, Dmõtro Jankovski ja Kaspar Lees 5 väravat. Kaotajatest said Otto Karl Kont ja Priit Poks kirja 6 tabamust.

Teises kolmapäevaõhtuses mängus võõrustas Viljandi HC Põlva Coopi ja pidi samuti vaeva nägema soosikulipu kõrgel hoidmisega. Võrdse alguse järel olid mulgid ees 7:6, kuid tegid siis 7:1 spurdi. Ehkki vaheajaks vähendasid meistriliiga uustulnukad veidi vahet, olid poolajanumbrid 16:11 Viljandi kasuks.

Miski ei ennustanud suurt muutust, sest peagi taastas kodumeeskond 7-väravalise eduseisu, juhtides 21:14. Veidi uskumatu, aga 11 minutit hiljem oli 24:23 ees Coop, olles Tõnis Kase ja Alfred Timmo juhtimisel teinud 10:2 spurdi! Viljandi veteran Kristo Järve võttis ohjad enda kätte, viskas viimasest viiest väravast kolm ja aitas mulgid 28:25 võiduni.

Palju pahandust tegi Coopile võõrustajate joonemängija Kristjan Koovit, olles täpne seitsmel korral. Järve lisas 6 ja Madis Parik 5 tabamust. Noorte põlvalaste täpseim oli üleplatsimehena 9 väravat visanud Kase. Timmo ja Markel Veiko lisasid 3.

Enne homseid kohtumisi on Põlva Servitil ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil liigatabelis 8 punkti (vastavalt 4-st ja 5-st mängust), HC Tallinnal 6 (4), Viljandi HC-l 6 (5), HC Viimsi/Tööriistamarketil ja Põlva Coopil 4 (5) ning Aruküla/Audentes ja SK Tapa on veel punktita.