Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval peeti siinmail kaks kohtumist käsipalli Balti liigas põhiturniiril. Viljandi HC alistas kodusaalis Dobele Tenaxi 29:24 (14:10) ning HC Tallinn jäi Kehras alla tugevale Ukraina klubile Zaporožje ZTR 26:33 (11:17).

Viljandi sai avaringis Läti klubi käest hävitava 18:36 kaotuse, aga alustas pidupäeval kindla sooviga kätte maksta. Algus oli hea ja võõrustajad läksid 5:2, 8:4 ja 11:6 ette. Poolaeg kuulus Viljandile 14:10. “Tõestamise kohta oli küll ja veel ning saime mängu kenasti jooksma. Eriti head olime kaitses, rünnakul võinuks paremini realiseerida,” kommenteeris peatreener Marko Koks avapoolaega.

Teisel pooltunnil hakkas kodumeeskonnal mäng käest libisema. Tenaxil lasti esimese tosina minutiga visata üheksa väravat ja lätlased said pärast 1:0 eduseisu kohtumises teist korda ette, 19:18. Koks kasutas minutilist mõttepausi hästi ja mulgid võtsid mängu jälle enda kontrolli alla.

Vahespurdiga 8:1 oli mäng tehtud ja lõppseis vormistati numbritega 29:24. Nii lõpetas Viljandi Balti liiga hooaja kuue punktiga ning erinevalt mullusest veerandfinaali ei pääsenud. Andrei Hapal viskas võitjate kasuks kümme väravat, Kristo Voika lisas seitse, Kristo Järve neli ja Simon Drõgin kolm. Vastastest oli täpseim Oskars Arajs seitsme tabamusega.

HC Tallinn pidas kodumängu Kehras ja sarnaselt avaringi kohtumisele hakkas mullusele Balti liiga hõbedatiimile ZTR-ile tõsiselt vastu. Algus oli külalistel parem ja nad said 10:3 ette, ent pealinlased võitlesid end 6:1 vahespurdi toel mängu tagasi. Poolaja lõpp kuulus siiski jälle Ukraina liiga liidrile ja puhama mindi seisul 11:17.

Teisel pooltunnil püüdis ZTR mänguaega anda nooremale generatsioonile, aga Tallinn kasutas võimalust ja vahe vähenes. Poolaja keskel saatis vastane platsile jälle põhimehed ja vormistas võidu 33:26. Debüüthooaja ühe võiduga lõpetanud Tallinna ridades viskasid Robin Oberg ja Marko Slastinovski viis väravat, Markus Viitkari arvele jäi neli tabamust. Mängu parimana tabas Maksim Karamõšev ZTR-i kasuks kaheksa korda.

“Vastane sai kiire algedu, aga võitlesime hästi ja olime pidevalt mängus sees,” kinnitas Tallinna peatreener Jüri Lepp. “Vastaste põhikoosseisu vastu me täna veel ei saa, nad mängivad süsteemselt ja väga hästi positsioonilist rünnakut. Aga lihtsalt me neile midagi ei andnud ja korralikku lahingut oli küll.”