Meeste meistriliiga vaheturniiride avavooru viimane kohtumine peeti laupäeval Kehras. Väga põnevas ja tasavägises mängus oli liigaliider HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 28:24 (13:14) üle HC Tallinnast. Kehral on A-vaheturniiril nüüd 27, Põlva Servitil 25 ja Tallinnal 22 punkti.

HC Tallinn sai Kehra-mänguks võrreldes nädalataguse Balti liiga tuuriga tagasi rivvi Sergei Glinka, Uku-Tanel Laastu ja Sander Sven Annula, samas kui kodumeeskond pidi läbi ajama vigastatud väravavahi Kristian Käbita. Kehralaste õnneks tervenes haigusest Mikk Aasmaa ja Balti liiga teises kohtumises ühe poolaja puurivahi rollis olnud Indrek Normak naasis väljakumängijaks.

Kohtumine algas just nii tasavägiselt nagu kahe kullanõudleja mäng peabki. Mõlemad meeskonnad ründasid laia materjaliga, sest viigiseisul 4:4 olid käe valgeks saanud kaheksa erinevat pallurit. 10. minutil viisid aga Robin Oberg ja Glinka külalised 6:4 ette ning kolm minutit hiljem tuli Markus Viitkari karistusviskest 8:5.

Kehral võttis pommitamisvastutuse enda peale Janar Mägi, Aasmaa tõrjus Viitkari karistusviske ning 19. minutil tuli Kaspar Leesi tabamusest jälle viik, 9:9. Mägi viis võõrustajad esmakordselt juhtima ja 4:0 vahespurdi lõpetuseks tuli Leesi viskest seisuks 11:9.

Oberg tabas kaks korda järjest ning põgusalt jätkati viigilainel, kuniks Oberg ja Glinka pealinlased uuesti kahega ette viisid. Mägi avapoolaja seitsmes värav saatis meeskonnad puhkepausile Tallinna 14:13 eduseisus. Teise pooltunni algatuseks suurenes edu kolmele tabamusele, kui Viitkar oli kahel korral järjest täpne.

Andrei Vahnovitš ja Mägi vähendasid vahe minimaalseks ning siis jäid mõlemad tiimid viieks minutiks väravata. Viimast veerandtundi alustati ikka ja jälle viigiseisult, 18:18. Tasavägine mäng pöördus kodumeeskonna kasuks, kui 53. minutil viisid Anton Borovski ja Mägi tabamused Kehra 22:20 juhtima.

Lähemale kui üks värav ei saanud Tallinn kuidagi ning Kehra noppis liigahooaja 13. võidu tulemusega 28:24. Võitjate kasuks viskas Mägi 11, Vahnovitš viis ja David Mamporia neli väravat. Kaotajate poolel oli Viitkar täpne seitsmel, Oberg kuuel ja Glinka neljal korral.

Meistriliiga tabeliseisud:

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 108, Tõnis Kase (Coop) – 93, Sergei Rodjukov (Viljandi) – 91, Janar Mägi (Kehra) ja Markus Viitkar – 82, Robin Oberg (mõl. Tallinn) – 78, Mathias Rebane (Coop/Serviti) – 76, Andrei Hapal (Viljandi) – 75 väravat.