Rail Ageni ja Mikola Naumi koostöö toimis eriti avapoolajal ideaalselt ning ladus põhja SK Tapa/N.R. Energy võidule Põlva/Arcwoodi üle. Foto: Helin Potter/arhiiv

Käsipalli meeste karikavõistlustel selgus teine finaalnelikusse pääsenud meeskond. Karikakaitsja Põlva Servitiga ühines SK Tapa/N.R. Energy, kes alistas kodus Põlva/Arcwoodi 38:23 (18:15). Kahe mängu kokkuvõttes oli Tapa parem 64:45 ja edenes nii kaheksa-aastase pausi järel nelja parema sekka.

Eesti tippkäsipallis ei juhtu tihti, et mõlemad meeskonnad täidavad protokolli äärest ääreni. Aga neljapäeva õhtul suutsid nii Tapa kui ka Põlva tiimid peaaegu kõik paremad jõud koondada ning kandsid nimekirja 16 mängijat. Võõrustajatel naasis tänavu tubli arengu teinud Artur Morgenson ja 18-aastane joonemängija avas ka mänguskoori.

Tapa alustas kaitses agressiivselt ja eriti osavad oldi põlvalaste ohtliku tagaliini visete blokeerimisel. Kogenud vastaseid üritati kiirusega lüüa ja Tapa esimesest kümnest väravast pooled tulid kiirrünnakutest. Oma kogemust kasutati siingi, sest mõne päeva pärast 40-aastaseks saav Mikola Naum leidis pidevalt ülitäpsete söötudega Rail Ageni.

Hästi tabasid teisedki ja 12. minutil tegi Aleksander Oganezov seisuks 10:3. Ageni oli selleks hetkeks visanud pooled Tapa väravatest. Põlva/Arcwood elas siiski mängu sisse ning tagant hakkasid hästi tabama Olari Paumets ja Sergei Ljubtšenko. Ukrainlane sai aga 22. minutil vigastada ja 16-aastase Ilja Kosmiraki väravast tuli 17:9.

Siis haarasid külalised mänguohjad. Kaitse saadi pidama, mõned vajalikud tõrjed tegi Kristjan Kukk ja seitsme poolajavilele eelnenud minutiga tehti 6:1 spurt. Sel perioodil kolm väravat visanud Priit Jõks saatis meeskonnad riietusruumi seisul 18:15. Kahe mängu kokkuvõttes tähendas see tunamulluse karikapronksi jaoks seitsmeväravalist kaotust.

Teise pooltunni algul vähendas Tarmo Salundi vahet veelgi, kuid siis keeras Naum tapalaste värava lukku. Kaks korda järjest tabas Ivary Volkov, sama palju lisas Marten Saar ning viimase realiseeritud karistusviskest tuli 41. minutil 25:16. Arcwood lõpetas küll tosinaminutiliseks veninud väravapõua, aga vahe rebenes liiga suureks.

Vahur Oolup pommitas kaks korda järjest täpselt ning veel üks 16-aastane ja vasakukäeline mängumees Marcus Rättel viis selle esmakordselt kahekohalise numbrini – 28:18. Korraks veel külalised ärkasid ja Paumetsa tabamus tõi Arcwoodi seitsme värava kaugusele, kuid siis läks kodumeeskond lõplikult eest.

Suureskoorilise mängu võitis Tapa lõpuks 38:23 ja ühines nii 2020. aasta Eesti karikavõistluste nelja parema seas Põlva Servitiga. Viimati mängis Tapa karikasarja poolfinaalis 2012. aastal. Ageni viskas kaheksa, Oolup seitse, Volkov ja Kosmirak viis väravat, põlvalastel tabasid Jõks, Paumets ja Siim Kübard neli korda.